(Nie)grasz o staż
0

O akcji „Grasz o staż” przeznaczonej dla studentów usłyszałem w zeszłym roku. Formuła wydawała się być ciekawa – firmy, chcąc pozyskać półdarmowych pracowników praktykantów na okres wakacji, wystawiają zadania do zrobienia (w formie przeprowadzenia odpowiednich wyliczeń bądź rozpisania właściwej strategii), z którymi rzekomo borykają się na co dzień. Najciekawsze prace miały być nagradzane wakacyjną praktyką i kuszącą perspektywą przedłużenia współpracy.

Wydaje się, że warto byłoby choćby spróbować swoich sił. Okazało się jednak, że większość ofert pochodzi z warszawki, co dla mnie odpada. Trudno.

Akcja „Grasz o straż” ruszyła także w tym roku. Ucieszyłem się, że pojawiły się w końcu inne lokalizacje, bliżej od Warszawy położone. W tym roku jednak zmieniono zasady uczestnictwa, cytując z oficjalnej strony, Twoim jedynym zadaniem będzie przygotowanie się do rozmowy rekrutacyjnej. Czyli jeszcze lepiej dla kandydata.

Wybrałem dwie oferty – jedną byłem zaciekawiony, drugą bardziej dla picu, by była – może akurat. Licznik zapisanych osób wskazywał na to, że byłem w kilkuosobowym gronie zainteresowanych danymi stanowiskami, ale był to dopiero początek akcji, okolice lutego.

Czekałem więc na jakikolwiek odzew czy informację (Pamiętaj, im szybciej się zarejestrujesz, tym większą masz szansę na zdobycie wymarzonego stażu!). Cisza, cisza… Oglądałem tylko, jak licznik osób zainteresowanych rósł i osiągnął wartość 30 – czyli i tak nie dużo.

Sprawa ruszyła gdzieś na przełomie kwiecień-maj. Nie otrzymując żadnego powiadomienia, wchodząc na stronę akcji, całkiem przypadkiem odkryłem, że przy pierwszej z ofert napis „Zgłoszono” zamienił się na „Odrzucono”, przy czym dalej był on wypisany na zielono. Powodu nie podano.

Z kolei na drugą ofertę otrzymałem mejla z automatu, bym… Zarejestrował się na stronie pracodawcy, wpisał w rubryce „skąd dowiedziałeś się o nas” nazwę akcji i… Zaczął pseudo-testy sprawdzające myślenie.

I jakie tu pokrycie w słowach, by tylko przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?


Pamiętaj o uśmiechu.

 

  • Post a comment

    Threaded commenting powered by interconnect/it code.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and