Co z VCMP?
1

Ostatnio nie pisałem o VCMP, bo oddaliłem się od projektu. Teraz jednak jest trochę wolnego czasu (a przynajmniej tak się wydaje), więc można się VCMP ponownie zainteresować. O ile tylko jest jakikolwiek sens, żeby to zrobić.

Byle szybko, jebać dokładność
Na początku października, bez jakichkolwiek zapowiedzi, uruchomiona została nowa strona internetowa VCMP wraz z nowym forum. WRESZCIE, po tylu latach, mamy krótką domenę internetową (vc-mp.org), a nie długie vicecitymultiplayer.com, przy pisaniu której nietrudno o małą literówkę. Niestety, ale nie ma przekierowania ze starej strony na nową, więc w chwili obecnej funkcjonują obie naraz. Przy wpisaniu „vcmp” w google, na pierwszym miejscu jest łącze do starej strony, a nowej nie widać nawet na kolejnej stronie wyników (już mój blok jest wyżej ), co może doprowadzić do nieporozumień i zniechęcić potencjalnie nowych graczy.

Nowa strona jest dziwna – czyżby Złote Dziecko ją tworzyło? Bo kogo innego ucieszyłaby gruba murzynka w bikini umieszczona w logo strony :D? Sam tytuł „zagraj w Vice City jak nigdy wcześniej – za darmo” jest wyciągnięty z dupy i nie ma dla mnie żadnego sensu. Opisy niżej zerżnięte niemal żywcem z strony mtasa.com, tylko że do MTA:SA daleko. Warto przeczytać ostatni akapit

VCMP oferuje synchronizację , która jest bardziej wyrafinowana [refined?] niż w innych multiplayerach GTA i została sprawdzona przez naszą społeczność.

Kto grał w 0.4 może się teraz głośno zaśmiać .

Przejdźmy do forum. Forum-pustyni. Przez 2,5 miesiąca (czyli 75 dni) napisano niespełna 750 postów (stan na 22.12.14), co daje 10 wpisów na dzień. To dobitnie pokazuje, że zainteresowanie 0.4 jest nikłe.

Samo forum też dziwne. Zostało ono postawione od nowa, więc wszystkie stare wpisy oraz baza użytkowników przepadła. Co prawda do starego forum można się jeszcze dostać przez starą stronę internetową, ale w chwili obecnej zostało ono obsrane spam botami, więc lipa.

Co ciekawe, bakasan, czyli jeden z deweloperów VCMP, logował się ostatnio na stare forum VCMP. Widział syf i szybko uciekł .

Nikt się tym nie zajmie?
Jedynym, który stwarzał pozory, że w VCMP dzieje się coś dobrego, był Złoty Dzieciak. Ale i on ostatnio przepadł – ostatnie logowanie na nowym forum było 2 tygodnie temu. Spodziewajcie się, że za jakiś czas ktoś napisze „w VCMP nic się nie dzieje”, a ktoś mądry wyjebie z tekstem „my mamy swoje życie”. Normalka.

Zainteresowanie spada
Tak przedstawia się liczba wszystkich graczy w 0.4 o poszczególnych porach w dniu 22.12.14
13:00 – 0 graczy.
20:00 – 3 graczy.
21:00 – 1 gracz.
21:30 – 3 graczy.
22:00 – 3 graczy (ci sami?).
22:30 – 1 gracz.
23:00 – 0 graczy.
23:30 – 1 gracz.
24:00 – 0 graczy.

Z kolei monitor graczy VCMP pokazuje, że w okresie 21.12, 13:30 – 23.12, 22:00 (naszej strefy czasowej) tylko w jednym momencie licznik graczy na serwerach 0.3 osiągnął poziom 100, co jeszcze kilka miesięcy temu było standardem.

W 0.4 nie mają również zainteresowania potencjalni administratorzy serwerów. Moduł potrzebny do pisania skryptów, zaktualizowany blisko miesiąc temu, został pobrany 20 razy, chociaż nie zdziwiłbym się, gdyby jedna osoba ściągnęła go więcej niż raz .

Udajemy, że problemu nie ma
Od czasu ostatniej poważniejszej zmiany w VCMP, kiedy to max został jedynym deweloperem i zakumplował się z Złotym Dzieciakiem, pojawia się często motyw ignorowania problemów i wprowadzenie swoich rozwiązań na siłę, licząc na to, że wyjdzie to wszystkim na korzyść. Kolejnym takim krokiem, który zostanie za jakiś czas podjęty, będzie wyłączenie listy serwerów 0.3. Deweloperzy liczą na to, że gracze 0.3 zostaną zmuszeni do przejścia na 0.4 i wszyscy się będą cieszyć. Ale tak nie będzie. O ile napaleńcy VCMP tak zrobią, to cała reszta ma wybór:

  1. Polać ciepłym moczem VCMP i odejść.
  2. Na chama trwać przy 0.3.

I wcale się nie zdziwię, gdy wybiorą to pierwsze!

Czy to koniec VCMP?
Odwieczne pytanie. Korci, żeby krzyknąć TAK!, bo to co obecnie deweloperzy wyrabiają woła o pomstę do nieba. Ale nie, to nie koniec. Koniec nastąpi, gdy wszystkie serwery będą świecić pustkami, więc póki jest swobodny dostęp do VCMP 0.3, groźba końca jest jeszcze daleko.

 

Comments
  • Stoku 28 grudnia 2014 at 11:28

    Pomysł nowej strony żywcem zajebany od MTA.

  • Post a comment

    Jeśli chcesz poprawić komentarz JUŻ ZAPISANY, odśwież stronę. Pojawi się wówczas odnośnik, który należy nacisnąć. Możesz to zrobić jedynie w ciągu 5 minut od opublikowania komentarza.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and