W podróży do Gator Keys Vice City
1

Ci z was, którzy poznali wszystkie tajemnice i ciekawostki związane z GTA VC zapewne słyszeli o „Gator Keys”, czyli niewielkim kompleksie wysp (lub archipelagu), który w grze jest jedynie wspomniany, a próżno szukać go na mapie.

Pewien użytkownik YT wrzucił film podsumowujący co wiadomo o Gator Keys tzn. reklama w radiu, ekstra misja od Avery’ego Carringtona, zrzut ekranu z bety, który prawdopodobnie pokazuje drogi łączące VC z Gator Keys oraz hipotezę, gdzie dodatkowa wyspa miała się znajdować.

Jak wspomniano w materialne, nazwa pochodzi najprawdopodobniej od Florida Keys. Zainteresowanych odsyłam do internetu, natomiast poniżej zdjęcia mostu łączącego wyspry Florida Keys – podobny musiał się w takim razie znajdować w planach gry.

Ocalić od zapomnienia materiał prasowy o GTA 3
0

Dzisiaj promocja związane z pierwszymi zapowiedziami gry wygląda tak – pewnego dnia wrzuca się na stronę internetową wydawcy materiał tekstowy wraz z obrazkami, który następnie tłumaczony i powielany jest przez wszystkie serwisy internetowe. Jeśli jesteś nieprzeciętnym redaktorem, możesz mieć możliwość przetestowania gry na własne oczy, ale to dopiero później.

Kiedyś natomiast wydawca musiał się umieć dogadać z pismami komputerowymi, bo zależało mu na tym, by o najnowszej grze pisano, a co za tym idzie, kupiono w jak największych ilościach. Współpraca na linii wydawca-redaktor wydawała się być bardziej przyjacielska niż dzisiaj, a za sprawą tej współpracy, każdy magazyn o grach komputerowych miał „swój” artykuł.

Pewien użytkownik GTAF wrzucił skany pewnej polskiej gazety (n+ ??? Nie kojarzę nazwy?). Z pewnością warto przeczytać (powiększyć można klikając na obrazek i wybierając „pokaż obrazek”):

My mother’s my sister and I’m untouchable!
2

Wszyscy, którzy grali w GTA 3 musieli usłyszeć słynny już tekst „my mother’s my sister”. Zdanie, nad którym każdy przynajmniej się pochylił, stwierdzając „co ten przechodzień właśnie powiedział? Przecież to nie ma sensu…”. A przechodzień, jak to mówił, tak nadal mówi.

Okazuje się jednak, że ma on jeszcze jedną specjalną cechę. W GTA 3 istnieje kod na zmianę wizerunku bohatera. Zmiana jest jedynie wizualna, gdyż wszelkie zachowania postaci pozostają bez zmian. Z jakiegoś jednak powodu zmieniając się w tego osobnika

Stajemy się obojętni dla gangów! Sami zobaczcie:

Póki co nie znaleziono sensownego wytłumaczenia, choć najbliżej skłaniam się teorii jednemu z forumowiczów GTAF – skoro matka mężczyzny jest jego siostrą, to on nigdy się nie narodził .

Gdzie kolega Sonny’ego?
5

Wacek napisał w spamboksie, że wchodzi tu by poczytać coś o VC, to rzućmy może zagwozdkę na niedzielę.

Na początku gry, Sonny w towarzystwie dwóch kolegów rozmawiają, co zrobić z Tommym, bo wychodzi z więzienia.

Jeden z tych kolegów (blondyn) występuje także w misji finałowej, gdzie na polecenie Sonny’ego podnosi walizki z pieniędzmi, a potem je odkłada. Jest to ostatni moment, w którym go widzimy

Pytanie: skoro już jest w Vice City, co się z nim stało? Na GTAF pojawiła się najprostsza odpowiedź – uciekł. Ale czy to jedyna opcja?