Dlaczego Rockstar wyda GTA 5 na PC?
7

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Wakacji oczekują wszyscy – w końcu nie tylko okazja do wyrwania się z szarej codzienności, ale także, by pograć na komputerze w GTA 5… Cóż, przynajmniej się zdawało, że tak będzie.

GTA 5 miało swoją premierę 9 miesięcy temu ( ) i ukazało się na konsole Xbox i Play Station. Fani z niecierpliwością oczekują od tamtego czasu jakichkolwiek informacji o wersji komputerowej. Wciąż wierzą, że „jutro będzie ten dzień” i w ciągu 3 tygodni napisali blisko 100 stron z gdybaniem o datę wydania piątej części GTA na PC.

Czy Rockstar nie ma ochoty przenieść swoje najnowsze dzieło na ekrany naszych komputerów? Nie do końca…

Rockstar wyda wersję PC prędzej czy później, jednak najpierw skupia się na wyciśnięciu pieniędzy z graczy konsolowych. Konsole tanie nie są, gry również, a piractwo stoi na bardzo niskim poziomie. To sprawia, że wystarczy gracza zachęcić do swojego produktu, a ten wyda nawet kilkaset złotych na grę. Idealny biznesplan.

A to, że wersja komputerowa zostanie wydana jest faktem. Najlepszy dowód – sprzedaż gier GTA.

źródło: raport Take2 z 2008 r.

GTA 3 wciągu 7 lat sprzedało się w 14,5 mln. egzemplarzy, GTA VC w ciągu 6 lat – 17,5 mln, GTA SA w ciągu 4 lat – 21,5 mln.

Odpowiedź na pytanie „dlaczego GTA 3 i VC mając więcej czasu sprzedały się w mniejszej ilości niż GTA SA” jest oczywista – bum komputerowy. Ile osób miało w latach 2000-2003 konsolę lub komputer w domu? A ile osób posiadało co najmniej jedno z wymienionych urządzeń w 2004-2008? Do tego doliczyć, że wiele osób rozpoczęło przygodę od SA i wynik mamy wytłumaczony.

Jednak rok później wychodzi LCS, dostępne tylko na konsole. Wynik miażdżący – 8 mln. sprzedanych pudełek. Nie lepiej z VCS, ale tutaj mówimy o okresie 2 lat.

Dla osób, które nie wiedzą, dlaczego GTA Stories ukazały się tylko na konsole – umowa z Sonym. Sony, czyli właściciel Play Station i PSP, chciał mieć GTA na wyłączność. Zapłacił więc Rockstarowi odpowiednią sumkę, by zrobili kilka gier „ekskluzywnych”, przeznaczonych tylko na wybraną platformę. Sumka musiała być jednak wysoka, bo można było sprzedać co najmniej kilka, jeśli nie kilkanaście milionów, sztuk więcej, gdyby wyszła wersja PC. A każda sztuka za odpowiednią cenę…

Co prawda GTA 5 pobiło wszystkie możliwe rekordy, a ukazało się jedynie na konsole, to wynik można jeszcze poprawić – wystarczy wydać wersję na PC. Rockstar to zrobi. W końcu, kto nie chciałby przodować we wszystkich możliwych rekordach jak np. przychodu ze sprzedaży gier czy ilości sprzedanych sztuk ?

Pozostaje zatem cierpliwie czekać .

Comments
 • emil 22 października 2014 at 22:09

  NC, zoba, po chuj te studia i praca jak za jedną partię ruletki zgarnąć można 120 funtów

 • admin 28 października 2014 at 11:03

  Pff.

 • emil 31 października 2014 at 14:48

  Co żeś bota usunął, w tym momencie mój wpis wygląda jak wyjęty z pamiętnika schizofrenika.

 • Xanthi 31 października 2014 at 14:55

  @emil toć Ty masz schizofrenię przecież :<

 • dota2hack.org 6 lipca 2015 at 05:25

  Hello Your website starts up literally slow in my opinion, I
  don’t know who’s problem is that however youtube starts up extremely quick.
  However I appreciate you for posting beautiful article. I think it has been totally helpful individual who seem to visit here.
  I am hoping I will be able to get a lot more remarkable things and I should compliment you simply by saying you
  have carried out incredible job. I have got you saved to bookmarks to
  see new stuff you post.

 • emil 6 lipca 2015 at 09:25

  Patrz jaki miły

 • admin 6 lipca 2015 at 21:40

  No kurwa, mi się Frajerfox zjebał. Jak włączam to ładuje się chyba z minutę, po czym albo się krzaczy albo jakieś czarne paski zaczynają się pokazywać. Restartuję i powrót do punktu wyjścia.

 • Post a comment

  Threaded commenting powered by interconnect/it code.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and