Gotowy na studia w Anglii?
1

Dzisiaj rusza nowa ankieta, a w niej temat obrócony o co najmniej 180 stopni!

Podziękowania za oddane głosy. Połowa głosujących niestety nie miała za wiele do powiedzenia, a szkoda. W końcu powszechny dostęp do ostatnich gier z kanonu GTA III to wiekopomna chwila mimo, że z płynnością gry jest różnie, jak pokazuje powyższy wynik – nie mieliśmy żadnego głosu zadowolonego z jakości działania LCS.

O tym, że na poprawę jakości nie ma co liczyć było już kilka wpisów na tej stronie, więc do tematu nie mam co dodawać. Przejdźmy więc do nowej sondy (nie tej).

Miałem okazję uczestniczyć w targach szkolnictwa (więcej o tym w przeciągu kolejnych dni). Jeden z wystawców reklamował się jako „Studia w Anglii”. Przyznam, że nazwa mnie zaciekawiła i podeszłem podpytać o szczegóły.

Sytuacja wydaje się być jasna i prosta – zdajesz maturę (wymagane m.in. 90% angielski podstawa, 60% rozszerzenie i rekomendacja nauczyciela od angielskiego), a po odebraniu wyników kierujesz się do osób odpowiedzialnych za projekt. Mają oni nawiązaną współpracę z blisko 60 (!) angielskimi uczelniami, które rzecz jasna honorują polską maturę. Pomagają ci, zupełnie za darmo, wybrać właściwą dla ciebie szkołę, napisać list motywacyjny oraz załatwić wszelkie inne papierkowe sprawy, w tym kredyt studencki, który dostajesz na czas nauki, a spłacasz dopiero, gdy masz porządną pracę.

Brzmi kusząco, nieprawdaż?

W czasach, gdy słyszy się wiele o osobach wyjeżdżających do pracy za granicą, czy nadchodzi teraz moda na naukę poza Polską, tym bardziej, że studia w Anglii nie są tak powszechnie dostępne jak u nas?

Co sądzicie o takiej perspektywie? Czy skusilibyście się na nią? Zapraszam do głosowania.

Przy okazji, w ostatnim czasie Piterus otworzył ponownie swoją stronę Vice Club. Życzymy wytrwałości! Oprócz tego Ferex powrócił do opisywanego przeze mnie kilka miesięcy temu tematu modyfikacji ASI w VCMP, rww i ekipa rozwijają serwery do LU oraz VCMP, a nieźle aspirujący Kunio dał znak życia .

Comments
 • Piterus 12 marca 2016 at 14:02

  To może wypowiem się jako potencjalna osoba, do której skierowana jest ta oferta, ale najpierw posłużę się pewną dygresją.
  Nie tak dawno do mnie do szkoły (jestem w ostatniej klasie technikum) przybył przedstawiciel pewnej firmy zza zachodniej granicy, która to oferuje dalszy rozwój ścieżki kariery poprzez pracę w zawodzie bezpośrednio w Niemczech na stażach przy jednoczesnej nauce języka i otrzymywaniu do tego jeszcze wypłaty w ojro. No nic tylko jechać i brać
  Tymczasem po dogłębnej analizie oferta nie miała tak naprawdę wyraźnej korzyści dla nas jako zainteresowanych. Trzeba się byłoby związać 3 letnią umową (którą niby można w każdej chwili zerwać, tia) z firmą tam bezpośrednio przy jednoczesnym otrzymywaniu kwoty, którą przeciętna osoba, może uzyskać również tu. Z grubsza stalibyśmy się porostu tanią siłą roboczą (i to w jakimś tam stopniu wykwalifikowaną – wielu z nas nie są już takimi newbie Ten technik i liczne praktyki oraz kursy tak jak w moim przypadku np. nie są wyssane z palca i każdy coś tam potrafi). Większość osób po takim pobycie pewnie została by od razu już tam. Chętnych na postawioną ofertę nie było (5 osób chyba na około setkę?).
  Dodatkowo mnie i nie tylko mnie zniesmaczył strasznie komentarz prowadzącego gościa: „A co Wy niby będziecie tu robić?”
  Wyżej wymienione zjawisko można nazwać po prostu podkradaniem polskiego kapitału ludzkiego i dziwi mnie, że na takie coś jest przyzwolenie. Oczywiście nie demonizuję tu zagranicy, ani nie głoszę nacjonalistycznych haseł bo daleko mi do tego, ale kurna – czemu podobnych przedsięwzięć nie organizują polskie firmy? Czy faktycznie jedyną alternatywą dla nas ma być wyjazd? Chyba coś tu nie gra.

  Co do mojej strony mam nadzieję, że będzie lepiej niż ostatnio i będzie w miarę to wszystko sprawnie działało. Jeśli tak się stanie to nie mam nic przeciw by ponownie znalazła się w odnośnikach po prawej stronie

 • Post a comment

  Threaded commenting powered by interconnect/it code.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and