Grease recenzja
0

Raczej ostatni film, który w tym roku obejrzałem .

Filmem zainteresowałem się po tym, jak wiele razy w programach muzycznych zobaczyłem muzyczne kawałki z tego dzieła. Głównymi wykonawcami piosenek są John Travolta oraz Olivia Newton-John, którzy odgrywają także główne role w Grease.

Można spokojnie obejrzeć, teledysk składa się z chaotycznie dobranych scen z filmu. I tak je zapomnisz do czasu zobaczenia filmu .

Grease rozpoczyna się ciekawie – postacie grane przez Travoltę oraz Newton-John to idealny przykład wakacyjnej miłości – młodzi, piękni, zauroczeni sobą. Jak to zwykle bywa w wakacyjnych romansach, wakacje się kończą, każdy wraca do swej codzienności i znajomość w większości przypadkach nie przetrwa (chyba że mamy XXI wiek i dostęp do telefonów oraz FB ). Nie tym razem.

Całkiem niespodziewanie Olivia Newton-John przeprowadza się do miasta Johna Travolty, nie mając pojęcia, że jej ukochany tam mieszka. Po jakimś czasie spotykają się (w towarzystwie swoich ekip). Newton-John jest przeszczęśliwa, ale Travolcie zrzedła mina – udaje cwaniaka przed kolegami, czym momentalnie zniechęca do siebie swą wakacyjną miłość.

Spojler Pokaż

Film zaliczany do gatunków musicali, bo co pewien czas aktorzy grający w filmie zaczynają tańczyć i śpiewać – raz lepiej, raz gorzej. Jako, że film pokazuje perypetie nastolatków, to doskonale zrozumie go każdy młodym wiekiem. Problemy typu alkohol, miłość, seks, wpadki, randki, potańcówki, przyjaźń, rywalizacja nie powinny być widzowi obce.

Ocena końcowa: 4/5         4+/5

Zaczęło się naprawdę nieźle. Potem było jeszcze lepiej. Ale od pewnego momentu film stawał się coraz bardziej poplątany (negatywnie). Mimo to można go zobaczyć, choćby ze względu na fajny przeplot fabuły z wykonaniami muzycznymi.

Ocena została podwyższona, gdyż akurat dzisiaj (26.09) Newton-John obchodzi urodziny! I akurat dzisiaj widziałem Grease i go zrecenzowałem. Cóż za przypadek losu. Wprawdzie kobiet o wiek się nie pyta, ale jubilatka skończyła dzisiaj… 66 lat.

Wypada życzyć pomyślności w życiu zawodowym!

A oto najpopularniejszy kawałek solenizantki:

  • Post a comment

    Jeśli chcesz poprawić komentarz JUŻ ZAPISANY, odśwież stronę. Pojawi się wówczas odnośnik, który należy nacisnąć. Możesz to zrobić jedynie w ciągu 5 minut od opublikowania komentarza.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and