Noc Prawdy – spojlery
1

SPOLJERY ZAKTUALIZOWANE, dodałem trochę więcej :).

Wyniki się opóźniają. za to spojlery nie. Kto widział film, niech śmiało klika „czytaj więcej”. Będzie o ścieżce dźwiękowej, kręceniu filmu oraz czy będzie jeszcze kontynuacja serii.

Ścieżka dźwiękowa
Hurts „Wonderful Life Instrumental”, miało być: Finger Eleven „Pieces Fit” – przypomnienie historii z poprzednich filmów
Frankie Goes To Hollywood „Relax Instrumental” – scena u Phila
John Cena „Don’t Wanna Fuck with Us” – c.d. sceny
E-dubble „Be a King” – jazda od Phila do Strafish
Finger Eleven „Paralyzer” – akcja w willi
„Hard Horror Rap Beat in Fl 8” – c.d. sceny
Megadeth „Vortex Instrumental”, miało być: Latcho Drom „La Verdine” (muzyka z Mafia 1) – scena wypadku i ciąg dalszy pościgu mający miejsce w Ocean Beach
Michael Hunter „Soviet Connection” – pościg na plaży
„finale.mp3” (z VC) – finał
piosenki które „miały być”, zostały wykluczone przez yt…

Co się działo na planie

Co dalej z serią?

Dobre pytanie. Na „Noc” trzeba było czekać prawie 1,5 roku. To strasznie dużo, gdyby ktoś chciał wyczekiwać kolejnego odcinka. Po sukcesie „Dnia” od razu pomyślałem o stworzeniu trylogii, żeby był „Dzień-Świt-Noc”, o czym już wspominałem, jednak nie myślałem, że aż tak długo mi to zajmie. Więc co dalej? Mogę zapewnić, że po „Nocy” raczej nic już nie będzie. Uśmierciłem kilka ważnych postaci z gry, a nie chciałbym kolejnych (w dobrym filmie muszą być ofiary), dlatego seria kończy się na refleksjach Tomka oraz „trzymania przyjaciół blisko, a wrogów jeszcze bliżej”. ALE… Kończy się tylko w sensie chronologicznym :). Zastanawiałem się nad trikiem podobnym do Star Wars, gdzie najpierw do kin trafiły części 4, 5, 6, a po nich widzowie oglądali 1, 2, 3. Tutaj mógłbym zastosować coś podobnego, tym bardziej, że zostawiłem sobie na to furtkę uchyloną (pod koniec filmu jest kilka ciekawych zdjęć z Lancem i Tommym). Tak więc mógłbym opowiedzieć np. jak doszło do spotkania z Mercedes. Albo co robi biało-czarny KITT z Naukowcem, skoro KITT jest czarny? Historia zakończona, ale niedopowiedziana. Więc nie zdziwcie się, jeżeli za 10 lat powstanie kolejny odcinek ;). Nie no, to były jaja. Myślę, że optymalnie było by co pół roku. Coś w czasie wakacji, coś w trakcie czasu między świętami a sesją zimową na studiach. Przydała by się też nowa nazwa dla kolejnych… eee, „poprzednich” filmów.

Na co warto zwrócić uwagę (easter eggy)

2:17 – w telewizorze film jak na Discovery czy innym kanale o zwierzątkach, czytała Krystyna Czubówna. W niektórych filmowych produkcjach najwięksi gangsterzy knują swoje plany, oglądając właśnie filmy przyrodnicze.
3:10 – Naukowiec, lub jak przez KITTa nazwany, „Stwórca” ginie z rąk Lance’a. Jest to nawiązanie do jednego z odcinków Kinght Rider: The Series, gdzie osoba współpracująca z głównymi bohaterami, przechodzi na „złą stronę”, w tym samym odcinku ginie również konstruktor „prawdziwego” KITTa.
3:20 – Diaz, Lance, Cortez to banda trojga. Nawiązanie do „bandy czworga”.
3:30 – raket fjul.
3:45 – Tommy, jako lider drużyny pali cygaro (słabo widoczne przez deszcz), KITT zamienia się w samochód „Drużyny A” i w tle odpowiedni fragment muzyczny (+).
4:07 – UFO. Wojsko już leci.
4:20 – małe nawiązanie do XAD. Taksówkarz w niebieskiej koszuli (+), bombarduje bazę przeciwnika (+). Miało być rakietnicą, ale nie wyszło.
4:40 – Haitańczycy wyjeżdżają z fabryki. Za chwilę (nieudana) ucieczka przed Kubańczykami.
4:45 – stawia lody po wszystkim. To małe nawiązanie do zdania wypowiedzianego przez Tomka przed napadem na bank. „Ken Rosenberg: Uh, heh heh, aren’t you forgetting somebody? Somebody who helped you to no end in this town? Somebody who…Tommy Vercetti: Ken… Ken, that’s right. Ken here, he washes the money for us and he keeps the drinks on ice. ”
5:05 – „She’s on fire” całkiem dosłownie.
5:24 – ziomek w masce goni z piłą (+).
5:28 – biznesmen rozmawia przez telefon ;).
7:10 – KITT miał się zamienić w tej scenie w czołg i strzelić w nich rakietą. Jednak po kilku przeróbkach udało się wmontować do samochodu miniguna.
9:45 – mistrzostwo XRR oraz kierowcy, którzy eee „przypomniają” dwóch założycieli XRR (+).
10:00 – motyw kamerzysty wykorzystany ponownie („Świt”).
10:40 – trzy paczki zniszczone, ale sto ocalało. To oczywiście małe wyśmianie Rockstara (samochód dostawczy miał być koloru pomarańczowego, ale trochę nie wyszło). Przez długi czas krążyła plotka o paczce #101 w VC.
11:00 – murzyn ze sceny „nigga stole my bike” („Dzień”) jednak żyje.
11:25 – cała scena jest parodią końcowej misji GTA4. Towarzyszy nam motyw muzyczny z nowszej części GTA (+). W obu grach jest to ostatnia scena (+). Akcja rozgrywa się przy brzegu plaży (+), dwóch wrogów ucieka łodzią (+), a żądny zemsty bohater goni ich Sanchezem (+). Po chwili dołączają do niego jego przyjaciele, którzy lecą w helikopterze (+), a do których bohater dostaje się przez skok z rampy (+). Gdy już jest z nimi, rozpoczyna się ostrzał (+). Mimo, że jest tyle ludzi do pomocy, bohater decyduje się sam zakończyć wszystko (+). Dużo tych plusików :).
13:30 – końcowa muzyka z VC grana w tej samej okoliczności co w grze, bo podczas zabicia Lance’a.
15:05 – Keep your friends close.
Prawdopodobnie sam coś ominąłem ;).

Comments
  • Najciekawsze wpisy 2013 | Kącik NC 29 grudnia 2013 at 00:23

    […] Oprócz tego warto zwrócić uwagę na jajeczka umieszczone w filmie, a wypisane w tym wpisie. […]

  • Post a comment

    Jeśli chcesz poprawić komentarz JUŻ ZAPISANY, odśwież stronę. Pojawi się wówczas odnośnik, który należy nacisnąć. Możesz to zrobić jedynie w ciągu 5 minut od opublikowania komentarza.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and