Postać Darkela z GTA3
2

Darkel jest najbardziej intrygującą postacią w GTA3. Ci, którzy nie interesują się specjalnie tą częścią GTA, nie wiedzą o jego istnieniu. Jednak ci, którzy lubią doszukiwać szczegółów, są Darkelem zaciekawieni.

Mimo, że nie występuje on w grze, mogliśmy go zobaczyć na ostatnich testach Liberty Unleashed. Taki staruch, który spawnował się przy Dodo na lotnisku. Kim był naprawdę Darkel?

Darkel miał być jednym z naszych zleceniodawców w III. Wiele artykułów wymieniało jego nazwisko, gdy GTA3 było w trakcie fazy projektowej (beta). Z końcowej wersji gry został wycięty, a domysłów na to, dlaczego został usunięty, jest ogrom. Najczęściej pojawia się teoria związana z zamachami na World Trade Center. Darkel miał być terrorystą, a zlecane przez niego misje miały pozbawić żyć setki niewinnych osób. Rockstar z kolei zaprzeczyło takim doniesieniom stwierdzając, że w końcowej fazie produkcji gry „jego postać nie pasowała do reszty gry”. Komu uwierzyć?

Darkel chciał zniszczyć gospodarkę Liberty. I to za wszelką cenę. Można go spotkać pod mostem Callahan (Callahan Bridge) lub też w tunelu nieopodal garażu 8 Ball. Uważa się, że dawałby nam misje takie jak Rampage, bądź wprowadziłby nas do popularnych „rozwałek”. Przypuszcza się też, że mógł być w zmowie z bezdomnymi.

Przypuszczalne misje.

1. Wziąć Mr. Whoopiego, zaciągnąć jak najwięcej ludzi, a następnie odpalić zamontowaną w samochodzie bombę. Tutaj są jednak małe kontrowersje. Niektórzy uważają, że w GTA3 miały być dzieci. W zależności od tego, mogliśmy podjechać do pobliskiej szkoły i zaciągnąć dzieci, po czym odpalić ładunek.

Misja wyglądałaby podobnie jak w tej.

2. W Liberty jest stadion futbolowy. Grały ze sobą dwie drużyny, z czego ta lubiana przez Darkela przegrała. W tej misji mielibyśmy wziąć Dodo i… Prawdopodobnie dolecieć na stadion i wlecieć w szatnię nielubianej drużyny.

3. W GTA3 jest „misja”, z której dowiadujemy się, że Donald Love zniknął, bez żadnych szczegółów. Pierwotnie to gracz z polecenia Darkela miał go zabić. Bierzemy Dodo i robimy zamach na budynek Love Media, w którym przebywa Donald. Jednak tutaj spotkałem różne opinie. Niektórzy twierdzą, że zanim Dodo uderzyłoby w budynek, Claude wyskoczyłby z samolotu (co w tej części GTA jest niemożliwe). Inni z kolei twierdzą, że Darkel chciał, aby Claude był prawdziwym terrorystą, który poświęci swoje życie dla tej sprawy. Jak wyglądałaby dalsza fabuła, gdyby Claude zginął?

Nie ma żadnych plików audio z rozmowami Darkela, istnieją jedynie komentarze Darkela, jeżeli potrąci się go na ulicy. Co wydaje mi się nieco dziwne – nie miał on przecież chodzić po mieście, a jedynie dawać misje z swojej dziupli.

W napisach końcowych widnieje imię i nazwisko osoby, która dała Darkelowi głos. Jest to Bill Fiore, który ma na swoim koncie kilka niewilekich ról w starych filmach. Według filmowej bazy danych, najbardziej znany jest z wielu reklam telewizyjnych emitowanych w latach 60. i 70.

Fani z pewnością chcieli by wiedzieć, co miało być z Darkelem. Na pewnej stronie internetowej ktoś zasugerował, aby do pana Fiore zadzwonić – znany jest jego numer telefonu, fax. Jest jeden problem. Nikt nie chce się podjąć tego zadania. Tak więc to co miało być z Darkelem pozostanie niewyjaśnioną zagadką.

Comments
 • oskar 6 grudnia 2011 at 17:46

  szkoda że beta to nie jakaś inna gra z seri grand theft auto

 • NC 25 grudnia 2016 at 21:26

  Stary temat, ale warto do niego wrócić. Przypadkiem zabłądziłem na stronę spidersweb i był tam film od Vadima M z analizą postaci Darkela. Zobaczyłem, zrobione fachowo i treściwie, chociaż nie wykluczyłbym tak szybko misji z Dodo .

  https://www.youtube.com/watch?v=dHaVDWFKvCg

 • Post a comment

  Jeśli chcesz poprawić komentarz JUŻ ZAPISANY, odśwież stronę. Pojawi się wówczas odnośnik, który należy nacisnąć. Możesz to zrobić jedynie w ciągu 5 minut od opublikowania komentarza.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and