Takie tam
7

Test VCMP trwa i będzie trwać jeszcze jakiś czas. Nie zagrałem na otwartym beta serwie, bo gonią mnie inne obowiązki, a poza tym wszystko co trzeba to widziałem wcześniej, więc teraz wszedłbym tylko po to by nakurwiać :).

Dlatego głównie skupiłem się na opiniach osób testujących 0.4

@RoadJack: tak, swietnie sie gra;d
bardzo fajnie sie gralo
tez mi sie podoba, dziala do r2? (o przeglądarce serwów)

@cień (proszę przetłumaczyć na angielski i mamy pseudonim ):
dużo frajdy, szczególnie polowania na graczy z piłą łańcuchową
miałem jeden krasz, ale mnie nie wyrzuciło z gry
podoba mi się 60 fps, gra jest bardziej płynna

@Gudio: ze taka jak vrockera (o przeglądarce)

@Piterus na stronie moro:
Momentami za bardzo przypominało mi to serwer XE za którym osobiście nie przepadam. Drive-by i inne takie na porządku dziennym to jednak nie dla mnie.
Jeśli 0.4 nie wyjdzie w tym roku (bo już jest lub za chwilę będzie na to gotowa) to nie będzie sensu jej wydawać w ogóle…

@Stoku: liczyłem na coś lepszego
kurwa, konsola na tab?
jakby tylko max umiał polski to dałbym mu to http://www.youtube.com/watch?v=xGdDX730wwg

Powiem tak, każda z tych osób ma rację, bo… Każda oczekuje od 0.4 czegoś innego. Jedni wciąż upatrują tę wersję jako tą, zapowiedzianą wiele lat temu jako „najlepsza wersja dotychczas wydana”, drudzy cieszą się, że w ogóle coś się dzieje, a inni czekają na wydanie, nie chcą testów.

Dodam trochę informacji zza kulis. Już wiadomo dlaczego zdecydowano się na tak beznadziejną datę testowania. Nasz Jedyny deweloper… Nie, już nie jest sam. W każdym razie Najważniejszy Deweloper wyjeżdża (gdzieś) i nie wiadomo kiedy wróci. Czyżby posłuchał Stoka :D? Prawdopodobnie już jutro nie będzie go w domu, a jako że podróżuje w miejsca, gdzie nie ma dostępu do internetu (albo inaczej, nie chce mieć dostępu, kto wie), to będzie zastój w vcmp. Chyba że pozostali deweloperzy będą coś robić.

Jak wygląda obecnie sytuacja w sztabie VCMP? Wcześniej pisałem, że dołączyła do nas piątka osób z ŁÓ. Okazuje się, że jeden osobnik jest wpisany „na niby” i tym samym skład został zasilony czwórką osób. A w obecnym składzie było jakby nie patrzeć, trzech deweloperów, z czego tylko jeden nas nie opuścił. Suma sumarum, daje nam to aż 7 deweloperów. A jeżeli teraz podliczyć, że murzynek hakuje single VC i maks może być pod wrażeniem jego umiejętności, to mamy ósmego programisty! Czy to nie za dużo? Jeżeli każdy z nich miałby teraz coś dodać od siebie, a biorąc pod uwagę, że każdy ma inny styl kodzenia, to z uporządkowanego kodu jednej osoby zrobi się niezły burdel.

Skoro Najważniejszy wyjeżdża teraz, to zobaczymy co ŁÓowcy zrobią. Już dodali do 0.4 swoją przeglądarkę serwerów. Według mnie jest ona brzydka, brakuje jej kolorków. Ale skoro innym się podoba, to raczej muszę się pogodzić. A co ŁÓowcy robią w swoim macierzystym projekcie, ŁÓ? Niestety, ostatnia aktualizacja moda była półtorej roku temu, więc to już kawał czasu temu. Obecnie trwają prace nad „naprawdę zajebistą aktualizacją”, o której możemy przeczytać na stronie projektu. Dodawanie własnych, zmodowanych obiektów, boty (aktorzy), zaawansowana kontrola pogody oraz (co nie widnieje na stronie) wgranie moda Vehicle Loader, który ładuje nowe auta do gry, jeżeli tylko zaserwujemy mu paczkę z wszystkimi wymaganymi plikami auta (kolizje, wygląd, handling itd). Warto odnotować, że autorem Vehicle Loadera jest… Nasz Najważniejszy Deweloper. Trochę komiczna sytuacja. Czy może tym samym zajmie się ekipa ŁÓ w VCMP? Tego wam nie powiem teraz, musimy poczekać na efekty. A co do samej zajebistej aktualizacji ŁÓ to nie nastąpi ona tak szybko, bo jest kilka poważnych błędów. Czy kolejna wersja pozyska jednak nowych graczy? Wątpię.

Wracając na tory, dzisiaj była również dyskusja nad dodaniem graficznego interfejsu GUI do VCMP. Już raz taka dyskusja została przeprowadzona i Najważniejszy stwierdził, że tego się nie da zrobić w VC, bo to gra z DirectX 8.1. Dziwne, że w ŁÓ dla GTA3 jest GUI? Potem jednak odkryli, że istnieje możliwość dodania interfejsu. A teraz po kilku miesiącach od tej rozmowy okazuje się, że nie można tego wprowadzić, bo DirectX 8.1. Cała sytuacja jest tym bardziej śmieszna, że na własne oczy widziałem mod multi do VC z GUI, które działało. Całusy dla tego dewelopera :*. Inaczej wierzyłbym w te brednie, że się nie da.

To wszystko co dzieje się teraz i działo wokół 0.4 snuje mi jedno główne podejrzenie. Maks chce wydać ten mod przed rozpoczęciem roku szkolnego/akademickiego/cokolwiek on ma w swojej Estonii. Ponieważ wtedy on się niemal odcina od nas i ciężko w ogóle go złapać. Murzynek stwierdził, że decyzja o wydaniu 0.4 będzie zależeć w głównej mierze od tego testu. Ile zostanie znalezionych błędów, ile kraszy, ile siana itd. Na razie mamy kilka zgłoszeń, nawet takich dotyczących renderowania… DirectX ;). Myślę, że jeszcze jeden publiczny test z pewnością się odbędzie. I jeżeli wtedy będzie niemal bezbłędnie, to możemy liczyć na wydanie.

Wszystko wskazuje też na to, że murzynek będzie lobbował za wydaniem bety serwer 0.4, tak żeby skrypterzy mogli się przygotować, ale nie bierzcie tego na razie na serio, tylko jako plotę. Pomysł byłby dobry, ale po co ci serwer bez klienta, jak to przetestujesz? A jeżeli dasz ludziom serw + klient to zaraz masz nieoficjalnie wydanie 0.4 :).

To by było na tyle ciekawostek. Jeżeli się wam podobały to możecie zrobić zrzutę na piwo, bo umieram z pragnienia ;).

Comments
 • Piterus 8 sierpnia 2013 at 00:12

  Na zrzutę się nie piszę, ale poczytać fajnie xd

 • KK92 8 sierpnia 2013 at 02:11

  Dawaj piwo ;c

 • Gudio 10 sierpnia 2013 at 11:39

  @Stok

  Klawisz do konsoli można ustawić w pliku konfiguracyjnym 0.4 :p

 • Andrzej 12 sierpnia 2013 at 21:29

  fdsfdsfdsfdsfds

 • Gudio 12 sierpnia 2013 at 21:32

  Co kurwa :D:D

 • gsdfgasdf 12 sierpnia 2013 at 23:46

  byle co

 • Gudio 12 sierpnia 2013 at 23:53

  adasdasdasfdasf

 • Post a comment

  Jeśli chcesz poprawić komentarz JUŻ ZAPISANY, odśwież stronę. Pojawi się wówczas odnośnik, który należy nacisnąć. Możesz to zrobić jedynie w ciągu 5 minut od opublikowania komentarza.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and