Vice City FM recenzja
0

Trochę ponarzekałem na pierwszy z epizodów GTA4 (post niżej). A jak oceniam Vice City FM, radiostację z tej gry? Zapraszam.


jedna z piosenek z radia, wyobraźcie sobie, że Niko słucha jej podczas ratowania tyłka Romana

Pierwsze do czego się doczepię to nazwa. Co powiecie na radiostacje, która nazywa się Boston Masaczjusets FM albo Warszawa 1945 AM? Do niczego nie pasuje. W radiu słyszymy też zapowiedzi, że jest tutaj wyłącznie muzyka z lat 80. Oczywiście z tym kojarzy się nam VC, ale dlatego, że akcja VC też była w tamtych latach. GTA4 datowane jest na czasy współczesne (2008 rok) i słysząc, że VCFM gra muzykę z lat 80, wydaje się, że tam czas się zatrzymał 30 lat temu.

Ale zostawmy nazwę jaka jest. Teraz doczepię się do prowadzącego, którym jest Fernando Martinez z Emotion. Gdzie jest Maris Czawez do cholery? Fernando prowadził zawsze audycje „emocojonalnie”, a w VCFM nie grają muzyki nad którą mamy się rozżalać i przypominać dziewczyny które dały nam kosza. Można było się pokusić o dwóch prowadzących, jak notabene było w Emotion w VCS… Może Tony z FLASH nadała by się?

A teraz trochę o muzyce. Nie ma już „Bili dżin” czy „In the air tonight”. Muzyka grana w stacji to wg. GTW: synthpop (że co?) oraz pop rock. W radyjku jest grane 28 utworów + 5 zostały usunięte podczas tworzenia, jeden z nich:

Z prawie 30 utworów tylko kilka wpadło w ucho. Nie tego oczekiwałem, muzyka tak sobie pasuje do urbanistycznego uroku Liberty. Znacznie lepszym wyjściem byłoby ułożenie składanki „dyskotekowe rytmy prosto z plaży Vice, niekoniecznie z lat 80” albo „najlepsze z najlepszych utworów z gry VC”.

Podsumowując: trzeba było mnie tam zatrudnić do dobierania piosenek :). Mało piosenek wpada w ucho i to przesądza o ocenie. Jako entuzjasta VC, z bólem serca wystawiam:

3/5…

Wszystkie utwory możecie tutaj odsłuchać:
http://gta4soundtrack.wrzuta.pl/katalog/0fcpVHe4ruN/vice_city_fm/

Info na GTW:
http://www.grandtheftwiki.com/Vice_City_FM

  • Post a comment

    Jeśli chcesz poprawić komentarz JUŻ ZAPISANY, odśwież stronę. Pojawi się wówczas odnośnik, który należy nacisnąć. Możesz to zrobić jedynie w ciągu 5 minut od opublikowania komentarza.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and