Wykres jak nas szpiegują
0

Gdy Edward Snowden wyjawił, jak rząd amerykański prześwietla swoich obywateli, ludzie wydawali się być zdziwieni. Nie rozumiem dlaczego. Przecież dla mnie to jest oczywiste, że każdy rząd chce wiedzieć o swoich obywatelach wszystko. W końcu to poniekąd dla naszego bezpieczeństwa. A to, że im ułatwiamy to zadanie, choćby przez wypisanie wszystkich naszych danych personalnych na FB, to już tylko i wyłącznie możemy mieć pretensje do siebie.

Jeżeli dla was PRISM, ujawniony przez Edwarda Snowdena, wydawał się być „czymś niepojętym”, to lepiej spójrzcie na poniższy wykres .

(link do większego obrazu)

Browar dla każdego, kto się w tym połapie.

Amerykańscy operatorzy komórkowi AT&T i Verizon otrzymują średnio co minutę co najmniej jedną prośbę o udostępnienie agencjom rządowym danych swoich klientów.

I gdzie są ci wszyscy, którzy lobbują za ochroną danych osobowych?

  • Post a comment

    Jeśli chcesz poprawić komentarz JUŻ ZAPISANY, odśwież stronę. Pojawi się wówczas odnośnik, który należy nacisnąć. Możesz to zrobić jedynie w ciągu 5 minut od opublikowania komentarza.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and