Agent naga prawda o kulisach futbolu opinia
0

Swego czasu była promocja w księgarni internetowej, podczas której można było okazyjnie kupić fajne tytuły. Wśród nich „Agent”, czyli opowieść o facecie, który postanowił, cytując, zostać przestępcą, czyli piłkarskim agentem. Na ponad 250 stronach rozpisał w jaki sposób wszedł w biznes, jakie machlojki są na porządku dziennym oraz jak z biznesu wyszedł… Albo wyleciał.

Książka z pewnością uzmysławia jak wielka jest korupcja w świecie piłki nożnej. Nie widzimy tego, oglądając choćby trwające Mistrzostwa Świata (Polska-Senegal…), ale kasa rządzi wszystkimi. Każdy jest skorumpowany z każdym i każdy chce jak największy procent wziąć dla siebie. Począwszy od rodzica piłkarza juniora, poprzez trenera, dostawcy stroju piłkarskiego, prezesa, samego agenta, a także innych agentów.

Stety – niestety, w książce nie padają żadne nazwiska, a podawane przykłady zaczynają się na kolejnych kartkach powielać.

Jeśli pamięć mnie nie myli, zbudowano swego czasu dobrą otoczkę wokół publikacji, jako coś zza kulis, co obnaża wszystkie grzech i należy przeczytać. Takiej pozycji literackiej się spodziewałem, a wyszło przeciętnie. Można przeczytać, jeśli jest gdzieś w naszym zasięgu, ale nie jest to pozycja obowiązkowa – nawet dla zagorzałego fana futbolu.

  • Post a comment

    Jeśli chcesz poprawić komentarz JUŻ ZAPISANY, odśwież stronę. Pojawi się wówczas odnośnik, który należy nacisnąć. Możesz to zrobić jedynie w ciągu 5 minut od opublikowania komentarza.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and