Clear Vision 1, 2, 3 recenzja
1

Najpopularniejszym tematem gier na Androida są bez wątpienia zombie, które trzeba zabijać albo przed którymi należy uciekać. Jednak jest też sporo gier snajperskich, a trzy gry z serii Clear Vision są świetnymi przedstawicielami tego typu gier.

Bohater gry, znudzony życiem robola, postanawia zająć się w życiu czymś ciekawszym, a że w kącie pokoju jest snajperka (bo kto jej nie ma w domu?!) to postanawia zostać snajperem. Przyjmuje zlecenie od ludzi, za które dostaje pieniądze, które zostaną przeznaczone na modernizację broni. Wraz z postępem gry zwiększa się też poziom trudności – o ile na początku wystarczy wycelować w głowę celu, tak później nasz cel będzie ruchomy i będziemy musieli uwzględniać prędkość wiatru przed oddaniem strzału.

Fabuła gry jest ciekawa, a przerywniki filmowe cieszą oko. W pierwszą część Clear Vision gra się przyjemnie i nie powinniśmy mieć problemów z jej przejściem. Przy drugiej części trochę poprzeklinałem, gdyż w niektórych momentach misje były niezwykle trudne i trzeba było poświęcić na nie więcej czasu. Mimo to obie gry można przejść w jeden, maksymalnie dwa wieczory. Obiepłatne i w sumie zapłacimy niecałe 7 zł.

Przy Clear Vision 3 poczyniono więcej zmian. Gra przeszła na model freemium, czyli pobieramy ją za darmo, ale w grze pojawiają się wskaźniki energii, które maleją (za szybko) i należy poczekać z godzinę na odnowienie albo sypnąć groszem. Do tego nie będziemy mieć wystarczająco pieniędzy na ulepszenie broni, więc musimy naszą postać wysłać do legalnej pracy… Albo oczywiście zapłacić twórcom kilka złotych. To sprawia, że grę nie przejdziemy tak szybko, ale da się ją przejść bez wykładania kasy – mi się udało.

Mogę z czystym sumieniem polecić wszystkie trzy gry z serii Clear Vision i wystawiam ostateczną notę 5-. Minus głównie za model freemium w trzeciej części, chociaż rozumiem, dlaczego autorzy tej i wielu innych gier się na niego decydują. Robiąc płatną grę, dostają jednorazowo kilka złotych, a robiąc grę freemium mogą na jednym graczu zarobić ich nawet kilkadziesiąt. Dla twórców taki model się opłaca, dla graczy już mniej.

Comments
  • […] Równo miesiąc temu zamieściłem krótką recenzję gry Clear Vision. W grze wcielaliśmy się w snajpera, który eliminował kolejne cele. Nie będę oryginalny i dziś ocenię kolejną snajperską grę. Sniper 3D Assasin różni się jednak diametralnie od Clear Vision. […]

  • Post a comment

    Jeśli chcesz poprawić komentarz JUŻ ZAPISANY, odśwież stronę. Pojawi się wówczas odnośnik, który należy nacisnąć. Możesz to zrobić jedynie w ciągu 5 minut od opublikowania komentarza.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and