Czwarty film NC – zaprogramowany
4

Uff! Mogę z ulgą ogłosić, że dnia 17.08 zakończyłem programowanie swojego kolejnego filmu z VC.

Na czym polega zaprogramowanie? Odkąd zacząłem tworzyć profesjonalne filmy w VC, a więc od „Dnia Prawdy”, programuję kolejne sceny pisząc je jako skrypty CLEO/SCM, w ten sam sposób w jaki tworzy się przerywniki generowane przez grę (nie to samo co cutsceny). W ten sposób mam (prawie) pełną kontrolę nad tym co dzieje się na planie i potrafię każdy element wyregulować.

Cały film składa się z kilku takich skryptów. W moich pierwszych dwóch filmach tworzyłem na zasadzie „skrypt + od razu nagrywanie”, ale zmieniłem strategię w „Nocy Prawdy”, kiedy to najpierw zrobiłem wszystkie skrypty, a potem dopiero je nagrywałem. Tak też będzie w tym przypadku. Można więc powiedzieć, że film jest gotowy do nakręcenia frapsem .

Kiedy to jednak nastąpi? Myślę, że do końca miesiąca się wyrobię. Teraz muszę sobie zrobić jednak przerwę od VC, bowiem przez ostatnie dwa dni spędziłem za dużo godzin na programowaniu. Nagrywanie + obróbka zajmie kilka dni, a chciałbym wtedy iść już jednym ciągiem.

Tyle z tej nudnej strony. A co o filmie? Cóż, nie chcę zdradzać wielu szczegółów. W maju jednak uchyliłem już rąbka tajemnicy:

W poprzednie wakacje miałem zrobić kolejny film z VC, który fabuła nawiązywałby do mojej trylogii „Noc Prawdy”, „Świt Prawdy”, „Dzień Prawdy”, ale wtedy z przyczyn niezależnych to nie wyszło. Teraz uparłem się, że zrobię przynajmniej jeden „krótki” film, który byłby prologiem do kolejnego pełnometrażowego filmu. Napisałem „krótki”, bo będzie on odbiegać od moich dotychczasowych filmów – będzie zupełnie niemy (w sensie, że nie będzie ani dialogów mówionych na głos, ani jako podpisy, jak to miało miejsce wcześniej), będzie jeden wątek, rozpoczęty i jednocześnie zakończony (oczywiście nie zdradzam go w tej chwili, chociaż w głowie mam gotowca) i główni bohaterowie trylogii wystąpią co najwyżej w krótkich scenkach, ale nie będą grać głównych skrzypiec. Chciałbym sporo akcji, ale co z tego wyjdzie to nigdy nie wiadomo, zależy na ile VC pozwoli .

Póki co nie wiem ile będzie trwać, trudno mi to oszacować, jednak będzie to więcej niż 5 minut. Tak jak pisałem, akcja filmu rozgrywa się przed wydarzeniami z „Dnia Prawdy”, konkretnie miesiąc przed, ale to bez różnicy. Znajomość „Dnia Prawdy” i późniejszych filmów nie jest wymagana, ale kto filmy widział i choć trochę kojarzy będzie miał spójny obraz całości. Film będzie „prawie niemy”, żadnych kwestii wypowiadanych przez postacie, jedynie tyle co przechodnie burkną pod nosem, będzie jedna lub dwie kwestie wypowiadane na głos ściągnięte z internetu (jeśli znajdę). Myślę po cichu, że stworzenie filmu bez dialogów powinno przyciągnąć zagranicznych widzów, którzy nie znają polskiego (główny język napisów), ani angielskiego (napisy na YT). Akcja rozpoczyna się i kończy w obrębie filmu. Główni bohaterowie nie wystąpili w moich wcześniejszych filmach, ale powrót zaliczy 6 postaci, jednak żadna z nich nie gra głównych skrzypiec i przebywać będzie na ekranie maksymalnie po kilka sekund. Chciałem sporo akcji i będzie sporo akcji. Właściwie każda scena z akcją jest fajna i trudno wskazać jedną najlepszą. W filmie użyłem też sporo razy zwolnień czasu. Ma ono dwa zastosowania. Pierwszy jako bullet time, czyli stylowe zwolnienie akcji. Drugi jako sposób, by niektóre sceny nie minęły za szybko i widz miał okazję podziwiać je w pełnej krasie.

Tak to wygląda moi mili. Czekajcie na kolejne wieści !

Comments
 • Ferex 19 sierpnia 2015 at 01:59

  Można prosić o link (jeżeli jest) do jednego z Twoich filmów ?

 • admin 19 sierpnia 2015 at 16:12

  Na moim YT jest.

 • Ferex 19 sierpnia 2015 at 17:16

  Powiem Ci szczerze, że te filmy są nawet fajnie zrobione

 • admin 19 sierpnia 2015 at 23:01

  Ze strony technicznej i akcji, czwarty będzie zdecydowanie najlepszy. Ale za to bez większej fabuły.

 • Post a comment

  Jeśli chcesz poprawić komentarz JUŻ ZAPISANY, odśwież stronę. Pojawi się wówczas odnośnik, który należy nacisnąć. Możesz to zrobić jedynie w ciągu 5 minut od opublikowania komentarza.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and