Dress code semi casual… Że co k****?
9

W najbliższą środę będę uczestniczyć w kolejnych targach pracy o wiele mówiącej nazwie „Career Expo”. Reklamowane są jako zajebiste targi, gdzie będzie mnóstwo ofert. Oby nie skończyło się tylko jak na ostatnich targach .

Ciekawy czy targi odbędą się na spodkowej hali. Chętnie zobaczyłbym Spodek w środku. Kilka tygodni temu odbyły się w Spodku targi edukacyjne z ofertami szkół. Polazłem tam, a budki z ofertami były rozstawione po korytarzach przed wejściami do hali .

Career Expo zapowiada się jako grube wydarzenie. Tak grube, że nie każdy może wejść do środka. Najpierw trzeba się zarejestrować na specjalnej stronie internetowej, z której drukuje się bilet wstępu. Fragment biletu macie wyżej.

I niech mi ktoś wytłumaczy co znaczy informacja zaznaczona przeze mnie w czerwonej ramce? A może lepiej, po cholerę jest ona napisana po angielsku? Po polsku nie można?

Ja zostawiam bez komentarza.

Comments
 • emil 22 marca 2015 at 17:15

  To jakaś nowomowa spierdolonych karierowiczów z korpo „2500 na rękę i krule życia w Warszawie” gdzie wynajmują mieszkanie za 1800zł i żywią się w Starbucksie. Mają dedlajny i są senior kutz leader promotor and creative assitant. Chodzi tu po prostu o to że wymagany ubiór „casualowy” czyli nie przyłaź w dresie ale jakieś jeansy i marynarka z koszulą.

 • admin 23 marca 2015 at 10:19

  Nie mógłbym tego lepiej ująć :). Angielska wikipedia pisze „Semi-casual is a dress code in the American context”.

  American. Niet polnisch.

 • pt0k 31 marca 2015 at 12:46

  TO CO MIELI NAPISAC UBIERZ CEBULION OUTFIT I MESZTY KURWA OGARNIJCIE SIE PALIKOCIARZE A POZATYM TO PO CHUJ TAM JEDZIESZ POZNAC SWOJE MOCNE I SLABE STRONY U JAKIEGOS NACIONGACZA KUTASIORZA CHOO JA CIE ZREKRUTUJE JAK CHCESZ

 • admin 2 kwietnia 2015 at 21:27

  Mogli po prostu nic nie pisać, bo podana informacja jest i tak niezrozumiała, a pokazuje jedynie jak bezsensownie dążymy do anglikanizacji języka. Choć na chwilę obecną najbardziej idiotyczny przykład tego typu zjawiska – artykuł o tym, że pracodawcy poszukują pracowników, którzy mają zdolność multitaskingu :). Ale semi-casual zajmuje u mnie drugie miejsce.

  Po co tam idę? Bo w sumie, dlaczego nie? Zawsze można coś popatrzeć, dowiedzieć się. Na pewno nic nie tracę.

 • pt0k 5 kwietnia 2015 at 18:57

  MUWILEM ZE CHUJOWE

 • kateW 23 listopada 2015 at 09:24

  od razu lepiej się poczułam – nie tylko ja mam takie zdanie o tym fragmencie biletu

 • admin 28 listopada 2015 at 23:41

  Career Expo odbędzie się w przyszłym tygodniu po raz kolejny. I znowu ten „semi casual” jakiś jest wypisany… Żenada.

 • emil 30 listopada 2015 at 18:54

  Fuck, Expo mi się przypomina No co NC ubierzesz się jak stulejarz programista w koszulkę kratę i wszystkie dupy twoje, podejrzewam ze same nerdy tam będą.

 • admin 12 grudnia 2015 at 15:04

  Niestety albo stety, targi się nie odbyły, ale Gazecie Wyborczej, która jest po części ich organizatorem, należy się spory ochrzan.

  Jeszcze kilka dni przed targami dostałem z dwa mejle, że są targi, że mam wziąć bilet bla bla. Spojrzałem na ich stronę internetową i zaniepokoiło mnie, że ma być +/- 10 firm. Na takich targach to powinno ich być w cholerę, ale dobra. W dniu targów przeszukiwałem jeszcze internet i… Targi zostały odwołane, a informacja o tym pojawiła się na… FB. Najpierw potrafili spamować mejlami, a potem nie potrafili już nic napisać? Z oficjalnej strony informacja o targach po prostu zniknęła z dnia na dzień, tak jakby nigdy nic nie miało się wydarzyć. Jak się poszperało na stronie, to można było jeszcze odnaleźć kilka łączy, ale żadne nie działały i wyświetlały się strony z błędami.

  Niczego nie oczekiwałem, ale mimo to jestem rozczarowany.

 • Post a comment

  Threaded commenting powered by interconnect/it code.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and