Drony, fajność
0

Dzisiaj podsumowanie ostatniej ankiety. Dziękuję za głosy.

W ankiecie chodziło o wasze zdanie na temat popularnych w ostatnim czasie dronów. Wynik nie pozostawia złudzeń, większość uważa, że drony to fajna sprawa. Szczerze to liczyłem, że wynik będzie bardziej wyrównany.

Wczoraj oglądałem kanał telewizyjny Russia Today International (nie wiem co mam z tymi ruskimi ostatnio ) i wspomniano tam o pewnym przykrym zdarzeniu, jakie miało miejsce z udziałem drona. W Australii rok temu były zawody triatlonu, więc zawody nie dla przeciętnego Kowalskiego. Tuż przed linią mety, jedną z zawodniczek „zaatakował” dron. W jakiś sposób dron spadł na nią z powietrza i uderzył w głowę.

Jak relacjonowała sama poszkodowana „miałam rany na głowie (…) lekarze wyciągnęli kawałek śmigła z głowy (…) moje włosy były całe czerwone z krwi (…) myślałam, że zaraz zemdleję”.

Historii takich nie ma wiele, ale są. Zawsze wtedy wraca kwestia uregulowań prawnych co do dronów. Bo drony mogą być pożyteczne, ale w rękach nieodpowiedniej osoby spowodują nieszczęście.

Idziemy dalej. Kolejną ankietę zaproponował Emil. W ostatnim czasie na polskiej scenie politycznej jest naprawdę gorąco, jeden obrzuca drugiego błotem, Kopacz jeszcze bardziej się kompromituje, a Komorowski wypoczywa (nagłówek Faktu: Komorowski kąpie się z psem).

Przy okazji zarządzenia drugiego referendum okazało się, jak polskie prawo jest dziurawe. W telewizji pojawiały się opinie wielu konstytucjonalistów i każdy z nich rozpoczynał swoje przemyślenia od „w konstytucji, artykuł numer…”, a kończył zawsze innym wnioskiem – jedni twierdzili, że referendum jest zgodne z konstytucja, drudzy że nie jest, inni twierdzili, że może się odbyć, ale potrzebne są osobne urny na głosowanie. Nie rozumiem tego. Konstytucja RP to najważniejszy akt prawny, a nie daje jednoznacznej odpowiedzi. Skoro osoby specjalizujące się w niej nie potrafią jej zrozumieć, to w jaki sposób zwykły obywatel ma rozumieć prawo?

Pierwsze referendum zarządzone jeszcze przez Komorowskiego, odbędzie się za dwa tygodnie. Jedno z pytań dotyczyć będzie jednomandatowych okręgów wyborczych i ich też dotyczy nowa ankieta. Nie ma odpowiedzi „nie”? Hmm. No cóż. Na to pierwsze referendum i tak szkoda czasu, lepiej szykować siły na to drugie.

  • Post a comment

    Jeśli chcesz poprawić komentarz JUŻ ZAPISANY, odśwież stronę. Pojawi się wówczas odnośnik, który należy nacisnąć. Możesz to zrobić jedynie w ciągu 5 minut od opublikowania komentarza.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and