Era złotych dzieci
0

Gdy się dowiedziałem, że jeden z obecnych deweloperów Fał Ce Em Pe rozpoczął swoją przygodę z programowaniem komputerowym w wieku kilku lat, a będąc nastolatkiem potrafi już wszystko, od razu okrzyknąłem go Złotym Dzieckiem. Geniusz, jakich mało.

Za dużo ironii, przepraszam .

W XXI wieku podobnych Złotych Dzieci będzie coraz więcej. A wnioskuję to po artykule z Android Authority.

Co jakiś czas na wspomnianym portalu pojawia się artykuł z serii „Poznajcie deweloperów”, w którym przeprowadzany jest wywiad z androidowymi programistami. Czytam wywiady, bo są rzeczywiście ciekawe, ale najnowszy przyciągnął moją uwagę przez umieszczone zdjęcie…

Taki młody?

Czytając dalej wywiad dowiaduję się, że chłopak ze zdjęcia to Andrzej i ma 13 lat, i jest, uwaga „dyrektorem CEO swojej firmy”! Programować zaczął w wieku 8 lat (!), a mentorem był jego ojciec, który podsuwał mu książki z rożnymi językami programowania. 2 lata temu stworzył proste roboty (!), które umiały chodzić (!!!) i pisać jego imię (!!!).

Jestem przerażony. Może i jestem starej daty w niektórych kwestiach, ale w tym wieku powinno się bawić klockami LEGO i przewozić piasek samochodzikami. Na siedzenie przed komputerem będzie mieć całe życie, więc po co tak wcześnie zaczynać?

  • Post a comment

    Jeśli chcesz poprawić komentarz JUŻ ZAPISANY, odśwież stronę. Pojawi się wówczas odnośnik, który należy nacisnąć. Możesz to zrobić jedynie w ciągu 5 minut od opublikowania komentarza.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and