FB wprowadza 50 „płci” do wyboru
0

W styczniu pisałem o tym, że G+ przy rejestracji nowego profilu oferuje 3 opcje w zapytaniu o płeć – facet, kobitka i „inna”.

FB nie chcąc być gorsze, daje użytkownikom możliwość określenia jednej z… 50 płci.

– Zbyt często transseksualiści tacy jak ja oraz inne osoby o nieoczywistej tożsamości płciowej mają do wyboru tylko dwie opcje: kobieta czy mężczyzna. Jaka jest twoja płeć? To przygnębiające, bo żaden z wariantów nie pozwala nam powiedzieć innym, kim naprawdę jesteśmy – tłumaczy Brielle Harrison, jedna z programistek pracujących nad projektem.

źródło

A oto najciekawsze komentarze pod artykułem:

Mimo tolerancji jednak wali ludziom na mózg. I to na własne życzenie.

Tyle już lat żyję na tym świecie i do tej pory myślałem, że potrafię rozpoznać płeć człowieka. A tu jednak taka niespodzianka.

Fujzbuki próbują się podlizać wszystkim postępowym siłom, ale na nic to. No bo niby dlaczego ograniczać płeć do tych pięćdziesięciu kilku określeń? A jeżeli ja uważam, że od poniedziałku do piątku jestem Cis female to male , a w weekendy Trans pangender male to female? Tworzenie listy płci, to nic innego jak seksizm, faszyzm i antysemityzm. Precz z prawicowymi fujzbukami!

W skrócie – chora sytuacja.

  • Post a comment

    Jeśli chcesz poprawić komentarz JUŻ ZAPISANY, odśwież stronę. Pojawi się wówczas odnośnik, który należy nacisnąć. Możesz to zrobić jedynie w ciągu 5 minut od opublikowania komentarza.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and