Koniec GTAM
3

O ile irc GTANet jeszcze dycha, tak jakiś czas temu do piachu poszła strona GTAM – portal o trybie wieloosobowym do GTA.

Na stronie internetowej pozostała informacja:

Forum jest aktualnie wyłączone
Brak czasu nie pozwala nam na dalsze prowadzenie forum. Może kiedyś wrócimy w nowej odsłonie, kto wie
A na tą chwilę zapraszamy na nasz TeamSpeak: ts.gtam.info
Pozdrawiamy ekipa GTA&M.

Ostatnia wzmianka na stronie oraz FB datowana jest na czerwiec 2017. Ostatnie zachowane archiwum strony pochodzi z sierpnia 2018, czyli przez rok czasu portal po prostu „stał”. Zapewne kilka miesięcy później ktoś musiał podjąć decyzję o zamknięciu na cztery spusty, choć oficjalnej daty nie znamy.

GTAM powstało w lipcu 2006 r. Jak napisano w pierwszej wiadomości:

Po wielu tygodniach sumiennych przygotowań oddajemy Państwu serwis poświęcony multiplayerom. Redakcję serwisu tworzy grupa młodych, kreatywnych osób. Naszym celem jest stworzenie nowoczesnej, w pełni profesjonalnej strony dotyczącej owych multi, które ulegają dużej popularyzacji.
Mamy nadzieję, że liczne artykuły, newsy, sigi, oraz monitory i inne gadzety spowodują że serwis ten stanie się źródłem informacji dla szerokiej grupy czytelników a w szczególności graczy serii gta.
Dołożymy wszelkich starań aby publikowane w portalu materiały były na możliwie najwyższym poziomie, jednak chochlik zdarzyć się może.
Jednocześnie informujemy, że nie poprzestaniemy na obecnej formule portalu i zamierzamy stale ulepszać i rozbudowywać portal o nową funkcjonalność. Wkrótce dostępny dla Państwa będzie nowy design poprawiający estetyke serwisu, oraz inne udoskonalenia.
Mamy nadzieję, że serwis GTAM.INFO spotka się z Państwa pozytywnym przyjęciem.
Redakcja GTAM.INFO

Patrząc wstecz na niusy trzeba przyznać, że GTAM było potrzebne. I co więcej, chłopacy mieli o czym pisać, bowiem przewijając stare wpisy na web archive mamy szeroki przekrój – VCMP, MTASA, SAMP. Przed premierą GTA 5, redaktorzy postanowili skupić się na opisywaniu najnowszej gry serii, zaniedbując pozostałych multiplayerowców. I chociaż tryb wieloosobowy GTA Online jest do dziś bardzo popularny, a mikrotransakcje w nim zawarte zapychają i tak już grube portfele Rockstara, tak popularność GTAM spadała…

Tym którzy pamiętają GTAM, zachęcam do wizyty zarchiwizowanych stron (trochę tego jest!), młodszym czytelnikom zaś polecam pobieżne przejrzenie wybranych stron i zobaczenie ile kiedyś się działo .

RIP GTAM

Comments
 • WACEK 21 maja 2019 at 13:18

  Kiedyś wysłałem do nich wiadomość, czemu olali VC-MP 0.4. Później dostałem od nich bardzo głupią i prostą odpowiedź: ,,Bo w to już nikt nie gra”. Nie jest mi żal ich. To, że ten serwis zostanie zamknięty było tylko kwestią czasu.

 • Piterus 21 maja 2019 at 18:21

  Ta strona chyba tak bardzo w pewnym momencie uderzyła w online, że nawet alias miała gtav coś tam, ale się może mylę. Spoko strona była, nie miałem tam konta, ale odwiedzałem czasami – fajną serie ze śmiesznymi gifami z GTA mieli w jakimś tam okresie :> gtasite się trzyma nadal to chociaż tyle ;d

 • NC 24 maja 2019 at 12:28

  @Wacek, przeglądając archiwum ich strony natknąłem się na niusa o zamknięciu klanu Iron Army (kiedy to było, 2007 r.?). Przytoczono powód zamknięcia: VCMP umiera, czyli to co powtarzało się przynajmniej przez następne 10 lat . Swoją drogą, umarło już, czy nie?

  @Piterus, masz rację, tu fragment niusa z października 2011. O ile dobrze pamiętam, to zamówili GTA5 w preorderze i zrobili streama z pierwszych wrażeń grania.

  Jak zapewne część z was zauważyła, zmieniła się nazwa serwisu: GTA&M – od dziś zapis symbolizuje dodatkową frazę A..N..D multplayers. Głównymi konsekwencjami tego zabiegu będzie:

  Rezygnacja z nieznanych multiplayerów – czyli takich, które nie cieszyły się zainteresowaniem.
  Skupienie się nad nowo nadchodzącą wersją Grand Theft Auto – GTA V. Uruchomiona została domena http://www.GTAV.pl.

 • Post a comment

  Jeśli chcesz poprawić komentarz JUŻ ZAPISANY, odśwież stronę. Pojawi się wówczas odnośnik, który należy nacisnąć. Możesz to zrobić jedynie w ciągu 5 minut od opublikowania komentarza.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and