Kup motor i jedź
0

Jeszcze w tym roku wejdzie w życie prawo, pozwalające każdemu, kto posiada prawo jazdy na samochód przez co najmniej 3 lata, kierować motorem 125 cm3 i 15 KM bez dodatkowych szkoleń.

Czy to dobry ruch? Wydaje mi się, że nie. Chociaż pewna internetowa ankieta pokazuje, że 77% głosujących uważa pomysł za trafiony. Ja jestem innego zdania. Bo jeśli prawo wejdzie w życie, to mogę iść do salonu, kupić motor i mimo, że nigdy nie kierowałem żadnym jednośladem z silnikiem, to mogę od razu na niego wsiąść i wrócić do domu. A to czy w całości, to już szczegół.

Pojawia się kontrargument  „po co miałbym robić kurs na motor, skoro przepisy drogowe są takie same dla samochodów i motocykli”? To ja na to odpowiem „to za ile lat, mając jedynie prawo jazdy kategorii B, będę mógł jeździć ciężarówką? Przecież przepisy drogowe są takie same!”.

Tutaj przykładowe motory, którymi można będzie kierować (allegro).

Na motorach się nie znam zupełnie, ale ten poniżej wygląda całkiem agresywnie…

Liczę na to, że za rok ktoś pójdzie po rozum do głowy i wprowadzi ostre poprawki do ustawy lub też całkowicie ją zlikwiduje.

  • Post a comment

    Jeśli chcesz poprawić komentarz JUŻ ZAPISANY, odśwież stronę. Pojawi się wówczas odnośnik, który należy nacisnąć. Możesz to zrobić jedynie w ciągu 5 minut od opublikowania komentarza.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and