Raczej „nie” dla LU, dla tabletu również?
0

Podsumowanie, dziękuję za głosy.

Podział głosów jest niemal równy, jednak wygrywa opcja „to już koniec”. Przypomnę, że ankieta powstała zaraz po tym, jak deweloper multiplayera oficjalnie przyznał, że ma na swój projekt wyjebane. Od tamtego czasu było jeszcze kilka kłótni, jednak już jakiś czas temu wszystko wróciło do normy… A więc do ciszy.

Teraz odejdziemy od tematów gier komputerowych, jednak wciąż będziemy gdybać „czy to już koniec”. W nowej ankiecie macie okazję wybrać, co jest według was lepsze (interpretacja dowolna) – tablet czy laptop. Ankieta powstała w związku z jednym z artykułów na portalu Android Authority.

Artykuł sugerował, że tablet nie jest już rzeczą, którą „muszę mieć” (must have), głównie za sprawą smartfonów, które oferują dokładnie to samo, a ekran telefonu jest już wystarczająco duży, aby pracować komfortowo. Swoją drogą, ostatnio zastanawiałem się, czy mógłbym zrobić sobie mobilne biuro, składające się z mojego HTC, stacji dokującej (dawałaby prąd) oraz podłączonej klawiatury przez port usb. W takim wypadku nie potrzebuję nic więcej.

Ponadto w artykule czytamy, że tablety miały być tanią alternatywną dla laptopów i ewentualnie przejąć duży udział przenośnych komputerów, co jednak się nie stało. Główne powody według mnie to:
1. programy na Androida odbiegają jakością od Windowsowych
2. brak obsługi okienek w Androidzie (jak na razie tylko ekipie Paranoid Android udało się wprowadzić okienka do swojego ROMu)
3. laptop ma klawiaturę i myszkę

W zamian za to tablet jest tańszy i przeznaczony do niewygórowanych zadań (przeglądanie poczty elektronicznej, oglądanie filmów).

Zatem… Tablet czy laptop? Do głosowania.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and