Nowe ŁÓ i podsłuch niczym z afery taśmowej
13

Dosyć niespodziewanie wydana została aktualizacja ŁÓ. Nowa wersja to same poprawki i łatanie dziur w zabezpieczeniach wykryte dooooooosyć daaaaaawno. Wtedy Ojciec tego MP powiedział, że wykryte luki go nie obchodzą i ma wyjebane – pamiętacie?

Od razu po wydaniu aktualizacji, gracze tegoż MP wykryli tuzin błędów. A to gra nie chce się włączyć, a to coś nie działa.

Deweloper ŁÓ napisał jako wytłumaczenie

To się właśnie dzieje, gdy ludzie popędzają deweloperów, którzy mają bardzo mało czasu. To też się dzieje, gdy „ekipa” testowa mówi, ze wszystko jest w porządku.

„Ekipa” testowa? Czyli, że współpracuje z głąbami?

Rww zwrócił uwagę na dosyć głupią gafę. Wbudowany w przeglądarkę aktualizator informuje, że nowa wersja pochodzi z… Listopada 2014. Wytłumaczenie

Dlatego właśnie nie powinno się wypuszczać aktualizacji po 19 godzinach na nogach.

Jednym słowem, stara śpiewka. Właściwie to dwoma słowami. Nikt nie ma na nic czasu, oni mają swoje życia (i tylko oni), między to wciśnięcie liczby 24/7 aby dodać powagi.

(Nie)stety, ale Ojciec ŁÓ myśląc, że na jednym z kanałów irc jest tylko on i pewien jego kolega oraz dziesiątki osób z pseudonimem AFK, powiedział pewne zdanie, które normalnie by nie powiedział. Za podsłuch na miarę afery taśmowej odpowiedzialny jest Gudio.

Służby Bezpieczeństwa już po ciebie jadą !

W każdym razie deweloper ŁÓ przyznał, że osoby stojące za mp do GTA 3 i VC wcale nie są zajęci innymi sprawami dzień i noc, do tego stopnia, że nie mogą pracować nad swoimi projektami, a po prostu są… Leniwe.

VR rozmawiał z pewną osobą, która kiedyś aktywnie grała w VCMP i potrafiła nieźle skrypcić. Potem osoba ta przepadła, znalazła się, znowu przepadła i teraz znowu się znalazła.

Rozmówca pogratulował VR-owi fuzji VCMP i ŁÓ. Dodał „Sprawy idą w dobrym kierunku”. Na co odpowiedź VR:

Dzięki, taka fuzja wyjdzie wszystkim [komu?] na dobre. Problem w tym, że obie ekipy programistów [ŁÓ i VCMP] są leniwe. No dobra, „zajęci” [swoimi sprawami].

Komentarz pozostawiam wam.

Comments
 • Piterus 4 sierpnia 2014 at 21:18

  Strach coś pisać teraz.
  Z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że jeśli na dłuższą metę w multi do III i VC zostanie wprowadzone wsparcie tylko dla systemów nowszych niż XP to oba projekty nie wytrzymają nawet roku i albo wsparcie zostanie wtedy wznowione albo projekty po prostu upadną. Dla mnie to to samo jakbym do zagrania w starą contre z kumplem potrzebował xboxa 360. Jeśli ktoś ma sprzęt, który dźwignie system pokroju 8 to wątpię, że wgl pomyśli o dziesięcioletnich częściach GTA, a jeśli już to chyba tylko z sentymentu. Na LU już teraz największy dotąd serwer świeci pustkami. No i mi także nie działa…

 • Piterus 4 sierpnia 2014 at 21:27

  Tak wpis pod wpisem ale i tak najbardziej rozwaliły mnie słowa Force:

  „Microsoft don’t support XP so why should we? Simple as.”

 • WACEK 4 sierpnia 2014 at 23:23

  ,,To się właśnie dzieje, gdy ludzie popędzają deweloperów, którzy mają bardzo mało czasu. To też się dzieje, gdy „ekipa” testowa mówi, ze wszystko jest w porządku.”

  Mydlenia oczu ciąg dalszy. Kto popędza, lub mówi że jest wszystko w porządku developerom? NC coś w ogóle takiego mówił? To jest jawna kpina.

  ,,Dzięki, taka fuzja wyjdzie wszystkim [komu?] na dobre. Problem w tym, że obie ekipy programistów [ŁÓ i VCMP] są leniwe. No dobra, „zajęci” [swoimi sprawami].”

  Czyli jedna osoba ma zapierd…., a reszta sobie siedzi i patrzy? Dokładnie ta sama sytuacja jak z dawnym 0.3.

 • rwwpl 5 sierpnia 2014 at 10:12

  Największym błędem jednak jest odebranie możliwości gry na XP. Wszystkie inne bugi, crashe itp… się przy tym chowają. Ja przez to tracę kilku testerów, którzy nie zaktualizują systemu dla LU, bo nie mają takiego sprzętu, żeby sprawnie co kolwiek na nim robić.

 • admin 5 sierpnia 2014 at 10:19

  Piterus, ale co strach pisać? Co, mają cię namierzyć i przyjechać pod twoją chatę pokonując tysiące kilometrów :D? Jeśli wsparcia dla XP nie będzie, to projekty i tak przetrwają. Tylko, że ubytek graczy będzie widoczny. Śmieszne jest to, że do zagrania w GTA 3 potrzebuję Windowsa 98 i procesora 450 MHz, a do MP trzeba dużo więcej.

  Wacek co do popędzania deweloperów – przecież wszyscy zgodnie narzekamy na VCMP :D. Że się opierdalają, nie idzie ta robota, a potem jeszcze pełno błędów. Zostało to wykorzystane jako uzasadnienie niedorobionej aktualizacji ŁÓ.

  Nie wiem jak wygląda sprawa w „ekipie” tosterów ŁÓ, ale w VCMP przed zorganizowaniem publicznego testu sprawdza się pobieżnie czy gra działa i na wiele rzeczy przymyka się oko, a potem masz efekty takie jakie są.

  Najlepiej wspominam pierwszy publiczny test 0.4. Deweloper zrobił ile mógł i powiedział „macie zielone światło do zrobienia testów publicznych”. Lizodup, który teraz ma rangę dewelopera od razu poinformował tosterów, że test będzie, na co wiele osób przyklasnęło. Ja wtedy powiedziałem stop. Serwer testowy jakiś nieprzekonywujący (ta mieszanka AD z CTF czy coś takiego), dużo dziwnych błędów i krasze za samo jeżdżenie po mapie. Wtedy to ja wyszedłem na tego złego, bo blokuję rozwój MP i ze skargą na mnie do niektórych polskich graczy poleciał nasz czeski kolega :).

  Test mimo to się odbył. Został zakończony po jednym dniu, bo nie dało się grać, za dużo kraszy. Do dziś nikt nie przyznał mi wówczas racji. I niestety do dziś tak samo organizuje się testy.

 • admin 5 sierpnia 2014 at 10:21

  Tak jak napisałem na BS, użytkownicy XP niech spróbują coś z tym
  http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=40784

 • rwwpl 5 sierpnia 2014 at 10:34

  Jak wrócę z wakacji (aktualnie pisze z netbooka, a neta mam z telefonu przez załączenie wifi), to sprawdzę na moim starym kompie jak to działa, bo wydaje mi się że da się pominąć ten bug. Między innymi, dam zaktualizowane pliki gotowe do odpalenia.

 • admin 5 sierpnia 2014 at 19:53

  Pewnie, że można ten błąd jakoś naprawić, ale jak widzisz reakcję deweloperów, żeby sprawę olać…

 • TheBillGates 5 sierpnia 2014 at 21:22

  „Piterus: Tak wpis pod wpisem ale i tak najbardziej rozwaliły mnie słowa Force:
  „Microsoft don’t support XP so why should we? Simple as.””

  Prawie jak porównanie się do Microsoftu.
  Odbiegając do tematu LU, który jednak nie bezpośrednio jest powiązany z VCMP (poza VRockerem ktoś chyba jeszcze uczestniczy w obu „projektach*”) chciałbym przypomnieć, że ekipa VCMP nie potrafiła przez 7, 8 lat wydać VCMP 0.4, a Microsoft w tym czasie wydał Windowsa Vistę, 7, 8 (…).
  So close…

  *projektach – w cudzysłowie, ponieważ trochę to porównanie tych dwóch tworów obraża prawdziwą definicję projektu. Ewentualnie można to porównać z projektem drewnianego kibla na działce na której ma powstać dom.

 • rwwpl 7 sierpnia 2014 at 10:05

  Wydali kolejną wersje LU 0.1.0.16 z poprawka dla XP

 • admin 7 sierpnia 2014 at 20:12

  Ta, kolejna wersja z zaznaczeniem „i tak za jakiś czas wyjebiemy XP”.

 • Cygan 14 sierpnia 2014 at 23:08

  That’s the smart thinikng we could all benefit from.

 • Murzyński 2014-ty | Kącik NC 1 stycznia 2015 at 20:58

  […] multi do GTA, ale mimo to nie dopuści do swojego LU nikogo. Była też afera z Windowsem XP, nawet afera podsłuchowa się […]

 • Post a comment

  Jeśli chcesz poprawić komentarz JUŻ ZAPISANY, odśwież stronę. Pojawi się wówczas odnośnik, który należy nacisnąć. Możesz to zrobić jedynie w ciągu 5 minut od opublikowania komentarza.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and