Sześć
0

Wakacje się kończą, to pora na zmiany… No dobra, nie jest to najlepszy powód, żeby coś zmieniać, ale zawsze jakiś .

Przez wkurzające błędy poprzedniego bloku, zmuszony byłem przejść na inny. Nie chciałem utracić wszystkich wpisów, więc poszukałem takiego skryptu bloku, żeby zostały. I w ten oto sposób padł wybór na Word Press, pewnie tę nazwę już słyszeliście. Na pierwszy rzut oka jest to niezwykle zaawansowana strona. Jak jest aktualizacja, to wystarczy że nacisnę w panelu administracyjnym „aktualizuj” i wszystko się samo robi, szok .

Jak będzie mi się nudzić to trochę tę stronę doszlifuję, jakieś kolorki i inne pierdółka.

Nie obyło się bez pomocy technika informatyka Gudia, który rozwiązał problem z krzakami zamiast polskimi literami.

Korzystając z okazji, wspomnę o kilku rzeczach:

  1. dzisiaj przypada któraś już rocznica ostatniej aktualizacji mojego Ghetto Moda do VC. Jaki jest status tej modyfikacji? Na pewno nie została porzucona. Miałbym chęci żeby coś zrobić, ba, jak się uprę, to mam nawet pomysł, jak można coś ciekawego wprowadzić do VC (choćby bardzo ciekawą rzecz z Just Cause 2, że gdy rozpędzimy się samochodem a następnie wyskoczymy, to samochód zamienia się w pędzące bombę i jak tylko w coś uderzy, to następuje eksplozja – przyznacie, że to dałoby ciekawy wariant na przejście niektórych misji). Tylko problem jest w tym, że pracowanie w singlu GTA jest bardzo czasochłonne. Głównie dlatego, że po każdej zmianie należy wybrać menu > nowa gra > tak na pewno, czekać aż się pasek załaduje i sprawdzić, czy to co zrobiliśmy działa. Więc czasami pomyłka w jednej linijce kodu to kilka minut straconych bez powodu. No i jeszcze krasze. Jeżeli w skrypceniu VCMP  damy graczowi, którego nie ma na serwerze 100% życia, to serwer zwróci błąd. VC w takim przypadku od razu kraszuje. I znowu zmarnowany czas. Tak więc chęci do robienia moda są, ale na samą myśl o tym pieprzeniu się robi się niedobrze. Może bym powrócił do tego, ale z pewnością nie sam.
  2. obecnie odłożyłem na chwilę VCMP, aby powrócić poniekąd do korzeni, a więc robienia modów do VC. Dzięki pewnemu Brazylijczykowi z gimbazy (!), który napisał wtyczkę C++ do hakowania GTA, jestem w stanie tworzyć swoje mody jako pliki ASI, co oznacza, że będą one działały w VCMP R2 i 0.4. Oczywiście nie każdy mod jestem w stanie zrobić w ASI, jedynie niewielką część, ale zawsze coś. Tydzień temu wydałem aktualizację HudFixa i śmiga. Obecnie pracuję nad dwoma innymi projektami, jeden z nich może bedzie jutro dostępny, nad drugim trzeba jeszcze trochę posiedzieć. W planach mam jeszcze trzeci mod, powinno pójść łatwo.
  3. a w samym VCMP się niewiele dzieje. Albo inaczej, możliwe, że coś się dzieje, ale teraz większość spraw załatwia się „pod stołem” (interpretacja dowolna), więc o wszystkim się nie dowiem. Zasugerowałem aby zakończyć testy, bo zaczyna się to mijać z celem, w każdej aktualizacji, która właściwie nic ciekawego nie wprowadza, pojawia się coraz więcej błędów, których nie było wcześniej. Ku mojemu zdziwieniu poparł mnie największy dupoliz oraz taki dupoliz dupoliza :D. Ale nic z tego.
  4. jednak mimo to w VCMP zaczyna się robić burdel. Więcej o tym być może 2. września.

Na dzisiaj tyle. Być może jutro notka. Pozdrawiam i życzę udanego powrotu do szkolnej ławki .

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and