Włączenie wibracji nowych wiadomości Android Lollipop
0

Po raz pierwszy w Androidzie 5 pojawiła się wbudowana opcja oszczędzania baterii – wcześniej taka opcja była dodawana przez producentów telefonów (np. Sony i tryb Stamina). Tryb oszczędzania baterii wprowadza kilka zmian, które mają zapewnić dłuższą żywotność baterii. Niestety, ale wprowadzonych zmian nie da się konfigurować. I tak, oszczędzanie baterii wyłącza wibracje, jeśli więc otrzymamy wiadomość, to nasz telefon nie zawibruje. Trochę bez sensu, tym bardziej, że przy połączeniach wibracje działają .

Jak włączyć wibracje gdy otrzymujemy nową wiadomość? Potrzebny jest Tasker i root.
1. Tworzymy nowe zadanie (zakładka TASKS) i nazywamy np. Nowa wiadomość.
2. Dodajemy akcję Run Shell. Komenda: settings put global low_power 0 i zaznaczamy Use Root.
3. Nowe zdarzenie (zakładka PROFILES) Recieved Any Text.
4. Łączymy zdarzenie z utworzonym zadaniem.

Gotowe. Od teraz jeśli mamy włączoną opcję oszczędzania baterii, w momencie nadejścia wiadomości opcja zostaje wyłączona i telefon normalnie zawibruje .

Zadanie można jeszcze ulepszyć np. dodając akcję włączenia z powrotem trybu oszczędzania po kilku sekundach (nie zrobiłem tego, gdyż mam jeszcze ustawione przypomnienia o nieodebranej wiadomości). Polecam jednak dodać warunek Display Off do zdarzenia (dłuższe kliknięcie na Recieved Any Text i Add), wtedy telefon nie zawibruje, gdy akurat mamy ekran włączony.

  • Post a comment

    Jeśli chcesz poprawić komentarz JUŻ ZAPISANY, odśwież stronę. Pojawi się wówczas odnośnik, który należy nacisnąć. Możesz to zrobić jedynie w ciągu 5 minut od opublikowania komentarza.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and