5 głupich sposobów na wygranie gry
3

Znalazłem ciekawy artykuł o wyżej wymienionym tytule i postanowiłem się z nim podzielić (i przetłumaczyć) .

5. Wygraj mecz piłkarski przez strzelenie samobója
W 1994 w pewnym meczu pucharu Karaibów, w którym panują nieco odmienne reguły punktowania w piłce nożnej, drużyna Barbados wygrywa na kilka minut przed końcem spotkania 2:1 z Grenadą, jednak ze względu na ilość strzelonych goli w poprzednich spotkaniach, to Grenada wygra rywalizację w grupie. Barbados musiałby strzelić jednego gola. Czas się kończył, więc jedynie dogrywka mogłaby dać im cień szansy. A ponieważ rywale nie kwapili się do ataku, gracze Barbados postanowili strzelić sobie samobója, doprowadzając do remisu 2:2.

Gdyby w dogrywce zespół Barbadosu zdobył tylko jedną bramkę, to wówczas według karaibskich przepisów, byłaby ona liczona podwójnie, więc Barbados wygrałby rywalizację! A że Grenada nie chciała do tego dopuścić… Postanowili sobie strzelić samobója! Dlatego Barbados postawił sobie za cel obronę bramki, do której powinni strzelać. Ostatecznie Grenada zdobyła samobója, jednak Barbados trafił do siatki przeciwnika, kończąc mecz rezultatem 4:2 i wygrywając grupę. Bramka samobójcza wyszła im na dobre.

4. Przewróć się w wyścigu
Philip Hindes rywalizował na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 w kolarstwie. Miał chrapkę na medal, ale zawalił start. Każdy z nas w takim momencie chciałby rozpocząć od nowa. I to właśnie zrobił kolarz. Celowo się przewrócił, a wedle przepisów, jeśli któryś z zawodników się przewróci, to wówczas należy bieg powtórzyć.

Powtórzony start Hindes wygrał i zdobył złoty medal .

3. Biegnij do tyłu w baseballu
Nie jestem znawcą baseballa, ale wiem, że po udanym rzucie zawodnik musi obiec kolejne bazy. W 1908 roku Germany Schaefer postanowił pobiec w przeciwnym kierunku, oczywiście biegnąc do tyłu. Zagrywka się udała i zespół zdobył punkty, jednak już kolejnego dnia komisja baseballowa zbanowała bieganie do tyłu.

2. Wyłącz silnik i wygraj wyścig
Podczas wyścigu NASCAR w 1965 r. (kilkadziesiąt okrążeń po elipsie) Ned Jarrett był na prowadzeniu. Niestety, w jego wozie co nieco się popsuło i silnik zaczął się przegrzewać. Kierowca wiedział, że długo tak nie pojedzie. Mógł więc albo kontynuować jazdę i liczyć na cud, albo nie wciskać pedału gazu do końca. Jednak w drugim przypadku zostałby on prędzej czy później wyprzedzony przez rywali i zajął ostatnie miejsce. Rajdowiec wpadł jednak na inny pomysł. Postanowił wyłączać silnik na zakrętach, przez co silnik momentalnie tracił kilka stopni Celsjusza i uruchamiać go ponownie na prostej. Mimo dziwnie wydawanych dźwięków przez samochód, Jarrett wygrał wyścig.

1. Doturlaj futbolówkę
Nie rozumiem, dlaczego zajęło to pierwsze miejsce w zestawieniu, ale pewnie dlatego, że hamerykańcy kochają swój „football”, a ja o „rugby” mam zerową wiedzę.

Zostało kilka sekund do końca meczu między Oakland Raiders a San Diego Charges rozgrywanego w 1978 r. Raiders przegrywali, ale jedna cudowna akcja mogła dać im zwycięstwo. Co oczywiście się stało. Po pewnym czasie komisja ligi futbolu amerykańskiego zmieniła przepisy w ten sposób, że dzisiaj takiego zagrania już nie zobaczymy.

Comments
  • emil 15 maja 2014 at 13:29

    Rugby i futbol amerykański to co innego, tak na przyszlość.

  • admin 16 maja 2014 at 11:05

  • emil 16 maja 2014 at 15:28

    Zajebista aluzja ;d

  • Post a comment

    Jeśli chcesz poprawić komentarz JUŻ ZAPISANY, odśwież stronę. Pojawi się wówczas odnośnik, który należy nacisnąć. Możesz to zrobić jedynie w ciągu 5 minut od opublikowania komentarza.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and