Guns, gore & cannoli 2 recenzja
1

Mówcie o poślizgu!

O kontynuacji gry dowiedziałem się całkiem przypadkowo, na kilka dni przez przekładaną premierą. Przejście gry zajęło kilka dni, a recenzja powstaje miesiąc później… Hmhm…

W pierwszej części urzekła mnie kreskówkowa grafika oraz bardzo wysoka grywalność. Podczas grania, nawet przez chwilę nie myślałem o kolejnej części, bo fabuła została zakończona, a sama gra jako tzw. indyk raczej tworzona jest pod wydanie i zarobienie pieniędzy służących choćby do produkcji nowej gry, ale nie kontynuacji. Wierzcie mi więc, że na wieść o drugiej części przygód gangstera w mieście zombie bardzo się ucieszyłem.

Po co zmieniać to co dobre – w grze nadal mamy fajną kreskówkową grafikę (+ przerywniki filmowe) oraz klimatyczną ścieżkę dźwiękową. Możliwości gry zostały zwiększone za sprawą większego arsenału broni, techniki podwójnego skoku czy elementów walki na fale wrogów przy odpalaniu dynamitu. Wciąż jednak mamy wielu przeróżnych przeciwników, których kasujemy kilkoma strzałami z broni. Poziom trudności z kolei został obniżony, bo mam wrażenie, że walki z bossami stały się mniej uciążliwe – poza tym ostatnim, który naprawdę wymaga sporo zwinności. Humor stoi na bardzo wysokim poziomie, a najlepszym potwierdzeniem niech będzie moment w okolicach połowy rozgrywki, gdzie przeżyć alternatywną wersję słynnego ataku z 1944 r – co to będzie, nie spojleruję.

Podsumowując, zabawa jest przednia i nie widzę powodów, by gry nie polecić – a jeśli nie graliście w pierwszą część to czym prędzej najpierw to nadróbcie. Długość gry jest zdecydowanie największym minusem, ale rekompensuje to przyjemnie spędzonym czasem.

Ocena końcowa to 4++. Dlaczego dwa plusy? Pierwsza część otrzymała 4+, a kontynuacja wielkich rewolucji nie podjęła, jednak samo to, że powstała, zasługuje na dodatkowy plusik, co jednak jest za mało na 5-. Może trzecia część otrzyma taką notę, bo od tej chwili liczę, że się ukaże!

Comments
  • NC 22 kwietnia 2018 at 15:42

    Ocena w CDA 8/10.

  • Post a comment

    Jeśli chcesz poprawić komentarz JUŻ ZAPISANY, odśwież stronę. Pojawi się wówczas odnośnik, który należy nacisnąć. Możesz to zrobić jedynie w ciągu 5 minut od opublikowania komentarza.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and