Logika Rockstara cz. 7 – Niemowa
1

Wiemy już jak nazywa się największy gangster w Liberty City. Pozostaje wyjaśnić kwestię, dlaczego nie mówi.

Nie będę zamieszczał drugi raz tych samych filmów.

Odpowiedź na pytanie, dlaczego jest niemową, jest banalnie prosta. Zapytajcie się kogoś, kto grał w III w roku 2001-2002, czy przeszkadzało mu to, że nie można latać helikopterami, jeździć motorami, nie można kucać, wreszcie, że postać nie mówi?

A czy ktoś wyobraża sobie, żeby w GTA 5 bohaterowie byli niemi?

O to chodzi. W GTA 1 postać nie gadała, bo chodziła do budek telefonicznych, z których szefowie nam dawali misję. W GTA 2 było dokładnie tak samo. Więc dlaczego w GTA 3 nie można zrobić podobnie, tylko, że tym razem to ktoś wytłumaczy nam naszą misję osobiście?

Rockstar sam zresztą powiedział, że ta postać nigdy nie miała mówić. Z tym się zgodzę. Ale jak już widzę kolejną linijkę, że „dodaje to postaci mroku”, to automatycznie wyłączam komputer ;).

No i tutaj mała ciekawostka. Po tym jak CJ wygrał kluczyki do garażu od Cataliny i Claude’a, był strasznie zdenerwowany, bo to co dostał nie przypominało garażu. Nazywa Claude’a „cichym dupkiem” oraz „jebanym wężem bez języka”. Trochę to smutne, bo przez całą fabułę III nikt nie miał pretensji do bohatera, że tylko kiwa głową. Teraz postanowiono zrobić z niego idiotę.

Wspomnę jeszcze, że wielu graczy myślało, że Claude nie mówi, ponieważ nie może. Podczas napadu na bank w scenie otwierającej III sądzono, iż Catalina trafiła go w krtań, tchawicę, czy cokolwiek odpowiedzialne za to, że potrafimy mówić. 10 lat wcześniej Claude również nie mówił, więc teoria do kosza.

Tyle na temat milczenia Claude’a. Spojrzymy szybko jeszcze w jego kartotekę.

W 1992 roku Claude brał udział w nielegalnych wyścigach w Sa Nandreas [Klocuch edit], w których zawsze brylował. Przyszedł CJ i zastąpił go na najwyższym stopniu podium. Za przegrane, Claude dał CJ-owi ładny sportowy wóz (ZR 350) oraz kluczyki do wspomnianego wcześniej garażu. Po tym udał się wraz ze swoją miłością, Katarzyną, do Liberty City w 1992.

Następnie film urywa się na 9 lat, widzimy niefortunny napad na bank, zdradę Katarzyny oraz słynne zdanie El Burro „jesteś nowy w Liberty City, ale zyskujesz szacunek na ulicach”. Dodatkowo Catalina w finalnej misji, po otrzymaniu nesesera z pieniędzmi, mówi „byłeś zajętym [pracą] chłopakiem, ale nie nauczyłeś się, że nie można mi ufać”. Po tylu latach znajomości pojawiło się w niej coś nowego?

Co się działo przez te 9 lat? Niestety, nie wiadomo. Może nie dojechali w 1992 do Liberty. Przy niezrównoważonej Katarzynie wszystko jest możliwe ;). Mimo to pojawienie się tej dwójki w GTA SA nie wnosi kompletnie nic, oprócz tego, kiedy się poznali. Myślę, że sama Catlina w grze jeszcze by uszła. Na końcu pożegnałaby się z CJem mówiąc, że wyjeżdża z miasta. I o Claude ani słowa.

Nie wiadomo też, co się stało po wydarzeniach z GTA 3. W mieście, w którym niemal każdy gang cię nienawidzi, długo przeżyć nie można.

A skoro o mieście i gangach mowa, to właśnie o tym będzie kolejny artykuł.

Comments
  • Name 26 września 2013 at 12:43

    Dobrze że Claude nie mówił, bo dodaje to postaci mroku.

    Ps. Ja też nie mówię.

  • Post a comment

    Jeśli chcesz poprawić komentarz JUŻ ZAPISANY, odśwież stronę. Pojawi się wówczas odnośnik, który należy nacisnąć. Możesz to zrobić jedynie w ciągu 5 minut od opublikowania komentarza.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and