Windows Update stoi a czasu nie ma
2

Instalując ostatnio na komputerze Windows 7 z Service Packiem, chciałem w niedługim czasie pobrać wszystkie aktualizacje wydane w czasie późniejszym (dzięki za brak SP2 Microsoft!). Wchodzę więc w Windows Update, wybieram przycisk wyszukiwania aktualizacji i… Cisza. Przez dwie godziny oglądałem pasek szukania aktualizacji.

Oczywiście, sposób aktualizacji Windowsa nie jest prosty, system musi dobrać brakujące poprawki tak, by się wzajemnie nie pokrywały i jednocześnie nie spierniczyły komputera. Ale żeby tyle czekać?

W internecie jest mnóstwo poradników jak proces wyszukiwania aktualizacji przyspieszyć. Spróbowałem kilku i zawsze zostawałem na etapie patrzenia, jak pasek ładowania leci, leci i leci… W końcu jednak udało mi się znaleźć skuteczną metodę, a oto i ona (dużo bajdrurzenia)

Cały trik polega na ściągnięciu poprzez Internet Explorer łatki KB3172605. Jeśli strona ma błąd – odświeżamy do skutku. Po zapisaniu pliku odłączamy internet, najlepiej nie bawić się w profesjonalistę i po prostu odłączyć odpowiedni kabel od komputera albo od routera . Potem uruchamiamy ściągnięty plik, powinien włączyć się w przeciągu kilku sekund. Po instalacji restartujemy komputer i wyszukujemy aktualizacje, które pojawią się w kilka minut.

W przypadku powtarzania tego kroku na wielu komputerach, można spróbować narzędzia WSUS Offline.

Comments
  • Ferex 1 listopada 2016 at 23:34

    Albo pobrać system z tego linku: http://basewin.pl/

  • emil 5 listopada 2016 at 17:29

    Coś mi się nie chce wierzyć że zrezygnowałeś z Visty ;p

  • Post a comment

    Jeśli chcesz poprawić komentarz JUŻ ZAPISANY, odśwież stronę. Pojawi się wówczas odnośnik, który należy nacisnąć. Możesz to zrobić jedynie w ciągu 5 minut od opublikowania komentarza.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and