Zabezpieczenia antypirackie w GTA VC
1

W ostatnim czasie Vadim M zamieścił na swoim kanale film opisujący zabezpieczenia antypirackie stosowane w GTA VC.

O jakie zabezpieczenia chodzi? Jak wyjaśnia w filmie, w grach spotyka się zabezpieczenia dwóch rzędów. Pierwszy rząd ma za zadanie utrudnić lub uniemożliwić złamanie zabezpieczeń gry. Drugi rząd z kolei nadzoruje, czy zabezpieczenia gry zostały złamane. Jeśli mieliście kiedyś spiraconą grę i z jakiegoś powodu gra zaczęła wariować albo jakiś fragment stał się niemożliwy do przejścia – oznacza to, że uruchomił się drugi rząd zabezpieczenia, który ma za zadanie uniemożliwić poprawną grę.

Oczywiście, zdolny programista jest w stanie złamać oba zabezpieczenia i tak też było w przypadku GTA VC. O ile czasem złamany jest najpierw pierwszy rząd, bo drugi wychodzi „z czasem”, tak Vice City miało złamane oba zabezpieczenia… I to jeszcze przed premierą gry.

Udało się odtworzyć zabezpieczenia, które są wbudowane w GTA VC. Podoba mi się ten komentarz pod filmem „Bad luck Rockstar, put some anti piracy measures in GTA Vice City only to not be discovered for a long time but when they put a hidden sex minigame in GTA San Andreas it were discovered few days after release.”

Comments
  • pt0k 10 stycznia 2019 at 21:26

    NASZ KRAJ JEST PIEKNY TYLKO LUDZIE KURWY
    LUDZIE SOM BOTAMI

  • Post a comment

    Jeśli chcesz poprawić komentarz JUŻ ZAPISANY, odśwież stronę. Pojawi się wówczas odnośnik, który należy nacisnąć. Możesz to zrobić jedynie w ciągu 5 minut od opublikowania komentarza.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and