Mod do SAMP mile widziany
1

Wczoraj znalazłem ciekawą rzecz do SAMP, ale zdecydowałem, by o niej nie pisać, bo chyba mało który czytelnik tej strony gra w tą grę. Dzisiaj jednak zmieniłem zdanie, ale o tym za chwilę.

Moje wczorajsze znalezisko to pewien skrypt CLEO do SAMP. Nie SA, ale SAMP. Skrypt ten był o tyle ciekawy, że posiadał funkcje, które w grze pojedynczej, a taką cała seria GTA 3 przecież jest, nie istnieją. Jednak z tych funkcji nazywała się „wyjdź z serwera z powodu: zamknięcia gry”. Oznacza to, że każdy gracz może sobie zrobić mod, w którym np. po naciśnięciu pewnej kombinacji klawiszy wyjdzie z gry tak samo jak wpisując „/q”. Niby nic takiego, ale jednak takiej funkcji SA nie posiada, więc skąd ona jest?

Małe śledztwo wykazało, że ruscy modderzy GTA (co mnie jakoś nie dziwi) stworzyli wtyczkę CLEO o nazwie SAMPfuncs. Jej możliwości można zobaczyć na wiki. Są to naprawdę ciekawe rzeczy, większość ma zastosowanie typowo multiplayerowe.

Niestety, ale cel SAMPfuncs jest jasny – ma on służyć do tworzenia czutów w grze. Przy jego pomocy stworzono m.in. taki aimbot (uwaga, jebutna muzyka)

Porównując sytuację z VCMP, gdyby Złote Dziecko to wiedziało (a może i wie) to od razu by się darł „dlatego zablokowaliśmy modyfikacje!!!!1111”.

Pewnie miałby sporo racji, ale już dzień później znalazłem świetny kontrprzykład. Na GTAF opublikowano dodatek SAMP Addon. Jeśli spojrzy się na zamieszczoną listę zmian wprowadzanych przez mod, to nie ma tam żadnego typowego czuta, chyba że możliwość uruchomienia wielu kopii gry czy przezroczystą mapę można nazwać czutem klasyfikującym na ban

Temat na GTAF został założony w styczniu tego roku i administracja forum nie zamierza go usunąć. Można tak wnioskować bowiem pewien wysoko postawiony administrator polubił nawet ten temat.

I to jest zdrowe podejście do sprawy – jeśli jest to mod do MP, który nie wyrządza szkody, to niech sobie jest w spokoju.

Aha, no i prawie najważniejsze – SAMP Addon jest tworzony przez jakiegoś ruska .

Comments
  • Ferex 22 sierpnia 2015 at 16:29

    Porównując sytuację z VCMP, gdyby Złote Dziecko to wiedziało (a może i wie) to od razu by się darł „dlatego zablokowaliśmy modyfikacje!!!!1111”.

    Bo to złote dziecko, witamy w FałCe-EmPe

  • Post a comment

    Jeśli chcesz poprawić komentarz JUŻ ZAPISANY, odśwież stronę. Pojawi się wówczas odnośnik, który należy nacisnąć. Możesz to zrobić jedynie w ciągu 5 minut od opublikowania komentarza.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and