Podłącz myszkę lub klawiaturę do smartfona
0

 

Kilka miesięcy temu opisałem, jak możemy podłączyć pendrive do naszego smartfona. Potrzebowaliśmy do tego nowszej wersji Androida, kabelka USB OTG za kilka złotych oraz eksploratora plików.

Skoro mamy już „prawdziwe” wejście USB w telefonie, możemy je wykorzystać do podłączenia urządzeń wejściowych jak myszka czy klawiatura. Sprawa jest dużo prostsza niż w przypadku podłączenia pendrive’a.

1. Uruchamiamy telefon i włączamy ekran (nasz telefon może lepiej rozpoznać podłączony sprzęt, jeśli jest wybudzony z trybu deep sleep).
2. Podłączamy myszkę.
3. Poruszamy myszką. Na ekranie pojawia się kursor myszki :). Możemy poruszać myszką, przewijać góra/dół oraz naciskać (lewy, środkowy i prawy przycisk myszki mają tą samą funkcję).

Podobnie dla klawiatury.

Możliwość podłączenia myszki należy traktować bardziej jako ciekawostkę, gdyż nie jest to użyteczne na co dzień. Po pierwsze blokujemy w ten sposób wejście USB, więc już nic nie podłączymy (ewentualnie jakiś rozgałęziacz, ale to może nie być prosta sprawa). Po drugie, jeśli mamy za grube palce i nie potrafimy naciskać to czego chcemy, to lepszym zakupem będzie rysik do ekranów dotykowych (który także nie zżera minimalnie baterii w telefonie, w przeciwieństwie do podłączonej myszki).

Z kolei podłączenie klawiatury możemy rozważyć, jeśli chcemy pisać dużo tekstu. Wtedy klawiatura wygrywa z klawiszami dotykowymi i poprawiającym „po swojemu” słownikiem. Jednak czy nie lepiej byłoby wtedy przesiąść się na większy ekran ?

  • Post a comment

    Jeśli chcesz poprawić komentarz JUŻ ZAPISANY, odśwież stronę. Pojawi się wówczas odnośnik, który należy nacisnąć. Możesz to zrobić jedynie w ciągu 5 minut od opublikowania komentarza.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and