Polski Lombard opinia
4

W telewizji mamy już ogrom programów o lombardach, jeden z nich już tutaj opisałem. Prawie wszystkie są amerykańskie. Ale już nie musimy marudzić, że nie promujemy „swoich” w telewizji. Na Polsat Play emitowany jest serial „Polski Lombard”. I pytania „czy to jest udawane” nie trzeba nawet zadawać, bo odpowiedź jest oczywista.

Widziałem pierwszy odcinek, całkiem przypadkowo. Format nieco różni się od amerykańskich pierwowzorów, ale są to pierwsze odcinki, więc program będzie wciąż szlifowany, aby był jak najciekawszy. Na pewno producenci muszą tworzyć bardziej wiarygodne sceny. Pierwszym klientem (klientką znaczy się) w lombardu była atrakcyjna pani (niżej). Przyjechała na Harleyu, który chciała sprzedać. Naprawdę nie dało się wymyślić lepszego, mniej podejrzliwego rozpoczęcia serii?

Drugi klient w pierwszym odcinku przyniósł strój górniczy (lombard jest zlokalizowany w Siemianowicach Śląskich). Klient został przedstawiony jako stały klient, który od czasu do czasu przynosi różne rzeczy. Może bym i w to uwierzył, ale (jak na złość twórcom serii) ostatnio przeczytałem o nim artykuł. Rafał Bryk, bo tak naprawdę się nazywa, kolekcjonuje stare rzeczy i je odnawia. Nietrudno odgadnąć, że przedmioty te będzie rzekomo sprzedawać na oczach widzów .

Z kolei w drugim odcinku przyszedł klient, którego skądś kojarzyłem. Pomyślałem kilka chwil i tym klientem okazał się wróżbita z obrazka wyżej (!). Jak sam napisał na swojej stronie internetowej:

„Dziś także w Polsat Play kolejny odcinek serialu Polski lombard (około godz 22),w którym pojawiam się pod nazwiskiem Jerzy Jankowski i mam coś na sprzedaż :)  Ezoteriusz”

Jednak nie wszystko jest udawane. Na oficjalnej stronie internetowej lombardu Inter Komis możemy przeczytać zapowiedź aukcji, która odbędzie się rzecz jasna w lombardzie, a fragmenty jej przebiegu zostaną pokazane w jednym z odcinków. W licytacji może wziąć udział każdy z nas, więc chyba najprostsza droga by się dostać na szklany ekran .

Jeżeli oglądaliście kiedykolwiek amerykańskie programy o lombardach, możecie śmiało zobaczyć „Polski Lombard”. Jeżeli nie, to wstrzymajcie się z obejrzeniem, gdyż jest to nowy format i potrzebuje szlifów, jak już zresztą pisałem. Możecie włączyć, gdy wyemitowanych będzie już kilka odcinków. Trudno jest mi ocenić, czy widownia przyjmie ten program, ale jest trochę humoru i ciekawych zwrotów akcji, więc o ile producenci się postarają, może wyjść z tego co najmniej kilka sezonów.

I niech nie dają do obsady znane osoby .

DOPISEK. Wszystko wskazuje na to, że również sprzedawca w lombardzie Złotko jest aktorem. Wystąpił on bowiem w serialu TVNowskim „Szpital”. W odcinku odegrał rolę faceta, którego pogryzły afrykańskie pająki, na których chciał zarobić.

http://player.pl/seriale-online/szpital-odcinki,1171/odcinek-357,S00E357,50769.html

Comments
 • admin 4 czerwca 2015 at 23:40

  Fakt – Złotko jest aktorem, pacz dopisek.

 • emil 5 czerwca 2015 at 13:51

  Widzę że trzymasz rękę na Pulsie. Może kojarzysz bo to jakoś rano leci chyba na polonii 1. Widziałem jakiś czas temu coś ala parodia wróżbity Macieja.

 • Zenon Wiertara 4 września 2015 at 11:16

  Podobnież w 2 odcinku pojawiła się kobieta przedstawiona jako Krystyna Kruszyńska chcąca sprzedać papierośnice, skojarzyłem tą postać z I sezonem Ugotowanych (odc.6) gdzie ta sama kobieta zwie się Irena Rudy:) Ten program faktycznie wzorowany jest na amerykańskich produkcjach bo to jedna wielka ściema

 • rob 27 stycznia 2019 at 11:12

  Żałosny program. Poziom wiedzy tych orłów jest masakryczny. Nieudolna próba stworzenia polskiej wersji amerykańskich Gwiazd lombardu.

 • Post a comment

  Threaded commenting powered by interconnect/it code.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and