Przywrócenie usuniętych filmów na YT i snucie planów
2

W 2016 roku komuś, do dzisiaj nie wiadomo komu, bardzo się nudziło i postanowił wykasować z serwisu youtube część filmów związanych z VCMP. Filmy były wybierane losowo, niezależnie od treści, jaką reprezentowały, czy daty dodania filmu. Niektórzy stracili swoje konto, a co za tym idzie, wszystkie przesłane filmy. Mi „udało się” otrzymać dwa ostrzeżenia, po których postanowiłem ukryć tymczasowo wszystkie filmy i przeczekać sprawę. W międzyczasie utworzyłem kanał zapasowy na dailymotion, który nie ma większych restrykcji, ale ma za to dużo mniejszy zasięg niż najpopularniejszy serwis wideo.

Incydent kasowania filmów miał miejsce tylko raz i wierzymy, że już się nie powtórzy. Pozostały jednak ślady w postaci wspomnianych zablokowanych kont a także niedostępnych już filmach.

W ostatnich dniach zmobilizowałem się i umieściłem na kanale DM kilka brakujących filmów (gdy ładujesz ponad 150 filmów i system wgrywania szwankuje, bardzo łatwo coś pominąć). Ponadto na kanał YT wróciły 4 filmy, które zostały wcześniej usunięte (jedynym filmem nieodratowanym jest… VCMP 0.4 i jeżdżenie autem na moro serwerze, z wgranym hymenem moro).

Poniżej te 4 filmy, a w szczególności wspólna gra na VCMP 0.1d!

Oprócz tego, kilka filmów było zablokowanych ze względu na użytą muzykę. Istnieje algorytm YT, który w locie usuwa niedozwoloną muzykę, więc najprostszym wyjściem było zastosować go.

Ku mojemu zdziwieniu, zablokowany był mój drugi pełnometrażowy film pt. Świt Prawdy. Tu niestety usunięto całą ścieżkę, więc zachęcam do wersji DM.

Innym filmem było testowanie Ghetto Moda (o rany ), tu akurat usunięto jedynie piosenkę ACDC i algorytm działa nadzwyczaj dobrze, tzn. usunął muzykę, ale zostawił większość odgłosów, które pochodziły z gry. Wersja DM.

I jeszcze troll film XRR na VCMP 0.4.

Przy okazji tych porządków zainteresowałem się statystykami mojego kanału YT i byłem pozytywnie zaskoczony. Do dzisiaj tj. 27.01.2019 miałem ponad 861 tys wyświetleń i blisko 700 osób zapisanych do subskrypcji. To są dla mnie liczby ogromne, o których nigdy nie śniłem! Fakt, gdyby policzyć średnią liczbę wyświetleń na film, to jedynie kilka filmów będzie tą średnią mocno zawyżać (sam Demolition Man Cheat z komentarzami hindusów, którzy minusowali i płakali, że nie działa, ma 138 tys). Nie mniej jednak – dla mnie duży sukces.

Pomyślałem wtedy… Może jeszcze raz?

Może jeszcze raz zrobić coś fajnego w VC, ewentualnie w VCMP. Chociaż raz zrobić jeszcze film pełnometrażowy nagrany w VC. Ten jeden raz jeszcze.

Myśl kusząca. Fajnie by było, gdybyście zostawili pod wpisem komentarz, co o tym sądzicie .

Comments
 • Piterus 27 stycznia 2019 at 13:39

  Wszelkie kopie to oczywiście props, bo z roku na rok jest tego coraz mniej. Sam żałuję sporej ilości filmów, które miałem mimo że wywaliłem niektóre jeszcze przed tą akcją. Pewnie i tak by spadły, ale nadal.

  Fajnie spojrzeć na twój najpopularniejszy film w sumie, który przez ponad 10 lat uzbierał prawie 600 tysięcy wyświetleń. Wgl opis pokazuje jak zmienił się YT przez ten czas. Mam na myśli to „Please don’t give less than 3 stars”

  Odnośnie kolejnych produkcji zależy – jak masz czas i chęci to pewnie, fajnie zobaczyć coś nowego, a jak nie to i tak będziemy się „cieszyć” tym co mamy

 • nc fon 27 stycznia 2019 at 17:34

  Do dziś nie potrafię zrozumieć, czemu akurat ten jeden film robi mi całą oglądalność. Do dziś ten film jest oglądany, ostatni rok to 11,5 tys wyświetleń. Dla porównania w tym samym czasie demolition man cheat miał 76 tys, więc prędzej czy później musi prześcignąć film z beta testów VCMP szczególnie, że to wciąż duży problem dla gracy GTA VC.

  Tak, yt przez te 10 lat się zmieniło, nie tylko system 5-gwiazdkowych ocen zmieniony na zero-jedynkowe lajkowanie. Kiedyś to jednak była platforma dla amatorów, którzy cieszyli się z faktu, że można jakiś film opublikować w internecie, gdzie cały świat może go zobaczyć. Dziś to równa, o ile nie lepsza, alternatywa dla standardowej telewizji.

  Zauważyłem jeszcze jedną ciekawe zjawisko. Nagraj komórką cokolwiek, bez stabilizatorów i profesjonalnych ujęć, a jedynie twój telefon i twoje ręce. Jeśli nagrasz coś śmiesznego i pokażesz to znajomemu, na pewno również się zaśmieje, niezależnie od jakości nagrania. Jednak, jeśli ten sam film wrzucisz do sieci, usłyszysz tysiąc różnych negatywnych opinii, że tego się nie da oglądać, słaba jakość, nic nie widać itd. Zaczęliśmy wymagać wysokiej jakości nagrań i montażu. Zaczęliśmy tego żądać.

  Podobnie stało się z allegro, od serwisu z licytacjami i przedmiotami, który każdy może wystawić, doszliśmy do wielkiego sklepu internetowego, w którym handlują niemalże wyłącznie sprzedawcy z krwi i kości.

  Dla allegro na szczęście jest uzupełnienie w postaci olx. Dla YT nic takiego nie stworzono. To oznacza, że osoby nagrywające w domowym zaciszu niestety będą w niszy i będą wgrywać materiały wideo dla garstki osób.

 • Post a comment

  Threaded commenting powered by interconnect/it code.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and