Zerknięcie na najciekawsze wpisy ostatniego roku i wróżby z dupy
0

Rok temu o tym czasie napisałem wpis, w którym opisałem, jak może wyglądać rok 2015. Pora zatem to sprawdzić .

VCMP
Należy spodziewać się jakiegoś ważnego ogłoszenia w przeciągu najbliższych miesięcy (do kwietnia?). Na pewno będzie ono związane z VCMP 0.4 – kolejny beta test, którego nie będzie się dało skończyć albo oficjalnie wydanie 0.4. Nie wiadomo czy decyzja ta będzie mieć konsekwencje dla obecnej wersji 0.3z R2 – teoretycznie powinna zostać wyłączona lista serwerów, ale wydaje mi się, że deweloperzy zdają sobie sprawę, że może to wywołać odwrót graczy od VCMP.

Miałem tutaj sporo racji. Na siłę wciskano nam beta wersję 0.4, która nie cieszyła się popularnością. Żeby zmusić graczy do polubienia nowej wersji, w maju wyłączono listę serwerów 0.3. Ci jednak przez pewien czas stawiali opór, ale cenzura na oficjalnym forum projektu wraz z „lemmingowym” podejściem graczy – przyjmujemy wszystko, co nam dacie, bez marudzenia – doprowadziła do ostatecznego przejścia na 0.4.

Ostatecznie strategia wciskania na siłę udała się po raz kolejny i wskaźnik graczy dziś znowu oscyluje wokół setki, więc moje przewidywania się nie sprawdziły. Obecnie VCMP jest wersją mającą tuzin błędów i niedoróbek, deweloperzy mają to gdzieś, ale na szczęście są osoby takie jak ja, które próbują coś naprawić. Szkoda tylko, że rzuca się nam do tego kłody pod nogi.

GTA
Chociaż deweloperzy VCMP mogą się starać, to nie dadzą rady zatrzymać premiery GTA 5 na komputery, o której pisałem już wyżej. Wówczas kto będzie mieć dobry komputer szybko przeskoczy na najnowszą część GTA, bo ta (przynajmniej na początku rozgrywki) jest świetna, twierdzą gracze. Wypuszczenie nowego GTA ożywi scenę modderską. NTAuthority, który stworzył „prawdziwy” multiplayer do GTA 4 oświadczył, że będzie także specjalna wersja pod „piątkę” i w zależności od podobieństw mechanizmów obu gier, jego modyfikacja może wyjść naprawdę szybko i każdy, bez względu na sposób zdobycia kopii GTA ( ) będzie mógł z innymi graczami pobiegać po Los Santos.

Najnowsze GTA zdobyło z marszu popularność, co potwierdza choćby imponująca aktywność na GTAF w dziale poświęconym GTA 5. Modów do tej części GTA pojawiło się od cholery i przeglądanie działów z modyfikacjami stało się trudne, jeśli poszukuje się przeróbek do starszych gier.

Zgodnie z przewidywaniami, pojawił się nieoficjalny multi do GTA 5, ba, nawet dwa, ale wydarzyła się rzecz, której nikt by się nie spodziewał – do akcji wkroczył dystrybutor GTA, który nakazał zaprzestania prac nad multi. Jedna osoba się nie podporządkowała, konkretnie to… NTAuthority. Konsekwencją tego będzie sprawa w sądzie…

Były jeszcze zapowiedzi odnośnie bloka, basza i irc, ale zostały one również trafnie sformułowane, więc nie ma sensu przytakiwać .

Przypomnijmy sobie teraz najciekawsze wpisy mijającego roku…

Zdecydowanie najlepszym wpisem bez dwóch zdań był Przegraliśmy bitwę, ale… opisujący chamstwo i pomiatanie graczy VCMP przez dewelopera, który ni z dupy, ni z pietruchy, zaczął mieć najwięcej do gadania. Postanowiłem zawalczyć w imieniu graczy i moja mała „rewolucja” musiała zostać stłumiona, bo nie była zgodna z wizją czarnego dewelopera. Prawdę opisałem w długim artykule, ale w ten sposób wszyscy, mam nadzieję, zdaliśmy sobie sprawę, że kiedyś VCMP było gównem i wszyscy o tym wiedzieliśmy, w co wchodzimy. Dziś jest gównem ładnie opakowanym, przez co końcowe rozczarowanie jest ogromne.

Oprócz tego pojawiło się wiele innych ciekawych wpisów jak np. opis polskiego serialu „Polski lombard”, który ma się dobrze i nagrywane są kolejne odcinki; dlaczego ludzie zatracili umiejętności kiedyś posiadane „bo komputer wyręczy”; jak pewien ogólnopolski ubezpieczyciel kłamał z praktykami (zresztą, nie tylko on!); czy mamy po co wracać do Windowsa 98?

Starałem się też zamieszczać różne ciekawostki. Największym takim „projektem” ciekawostek były bez wątpienia wywiady z deweloperami różnych multiplayerów do GTA – o ich początkach, stanie obecnym i wizji rozwoju. Mam jeszcze w zanadrzu kilka wywiadów, które są przetłumaczone, ale wymagają dodatkowych korekt, na które nie mam głowy – dział więc na pewno jeszcze ożyje. Innymi ciekawostkami przepisanymi z innych źródeł była rampa Jamesa Bonda w GTA 3 czy prawdziwy reportaż o Ukraińcach w Polsce. Sam zmieściłem także dwa wyjątkowe znaleziska z VC, które udało mi się znaleźć – pierwsze to potwierdzenie randek z Mercedes przy początkowej produkcji gry, druga to zabawa w frankensteina, która miała być w wersji mobilnej gry.

Z ważniejszych wydarzeń mijającego roku to numerem jeden jest przerwanie prac nad modyfikacją GTA VCS dla SA. Szkoda, że tak się stało, bo pod względem dopicowania był to jeden z najlepszych modów w historii GTA, który był szeroko opisywany przez wiele portali internetowych o grach komputerowych. Innym ważnym wydarzeniem było ogłoszenie o stanie agonalnym multiplayera LU. Podobno miała być w tym roku jakaś aktualizacja, tak ? Nowej wersji doczekało się za to MTA:VC, ale nie wiadomo po co. Żeby jednak nie było, że ciekawe wydarzenie tyczą się wyłącznie GTA, proponuję przypomnieć sobie historię, jak z żydowskiej wersji Złotego Dziecka zrobiono bohatera Ameryki.

Jeśli chodzi o moją działalność to w tym roku wydałem swój mission loader dla VC, dzięki czemu możemy ponownie zagrać w misje z singla. Myślę, że takiej modyfikacji na scenie GTA brakowało, bo czasem (przynajmniej u mnie) pojawia się chęć zagrania w jakąś konkretną misję i wówczas musielibyśmy od nowa przechodzić grę, co mija się z celem. Wkrótce zostanie upubliczniona wersja dla GTA 3.

Innym ważnym projektem był mój film Przeznaczenie Oczekuje, który wyszedł całkiem ładnie. Film ten został wydany 2,5 roku po mojej poprzedniej produkcji Noc Prawdy i stanowić będzie zapowiedź przynajmniej jeszcze jednego, być może już ostatniego, filmu z GTA w moim wykonaniu.

Kończąc tę notkę, użyję swoich nadprzyrodzonych mocy, by coś wywróżyć.

VCMP
Nie spodziewam się żadnych zmian personalnych w ekipie, więc z racji tego, że oni mają swoje życie, w projekcie będzie cisza. Możliwe, że nastąpi jakiś zryw, gdy Złote Dziecko będzie miało trochę czasu i po tym zrywie VCMP będzie jeszcze bardziej zjebane niż jest obecnie, wymagając kolejnych łatek w niedługim czasie później. Cały czas będziemy karmieni propagandą, że ekipa w składzie obecnym jest najlepsza dla tego multi i każdy kto sądzi inaczej ma wypierdalać. Będzie typowe klepanie biedy w kameralnym towarzystwie, więc po ustabilizowaniu się zawrotu z przejścia 0.3 na 0.4 nie spodziewam się wyraźnego ubytku graczy.

LU
Pokuszę się i tu o przepowiednię, bo nie jest to trudne. Sytuacja będzie zbliżona do tej w VCMP, tylko że będzie jeszcze gorsza. Tym projektem nie ma się kto zajmować. Możliwe, że wydadzą tą jedną, obiecaną na ten rok, aktualizację, która będzie ostatnia dla tej gry.

GTA
Nie będzie żadnych informacji odnośnie GTA 6, bo GTA 5 ma się dobrze i Rockstar będzie jeszcze przez pewien czas ładować w nim swoje nadzieje, wypuszczając różne dodatki i wzbogacając tryb Online. Na pewno będziemy mieć odgrzewane kotlety na nowych platformach, niemalże pewniakiem jest komórkowa wersja VCS, po niespodziewanym wydaniu mobilnego LCS w tym roku.

Polska
Po tym jak w Polsce zwyciężyło PiS i z zapowiedzią dobrej zmiany, rozpoczęli pozytywny rozpierdol tego co zrobiła Platforma (przywrócenie 7-latków!) jeszcze w tym roku, spodziewam się podobnie odważnych decyzji w przyszłym roku. Skończy się tak, że opozycja będzie grzmieć coraz głośniej, robić z tego afery, a media im posłuszne będą serwować kolejne sondaże, w których Petru jest jedynym wybawcą Polski. Spodziewam się, że w najbliższym czasie powstaną nowe środki (strony internetowe, gazety, może kanały telewizyjne), które będą jawnie popierać opozycję, na wzór tego, jak w ostatnich latach pojawiły się podobne środki popierające prawicę, w szczególności PiS.

Świat
Jeśli w najbliższym roku odbędą się w jakimś europejskim kraju wybory, czy to do parlamentu czy na urząd prezydenta, to zwyciężać będą kandydaci z partii sprzeciwiających się sprowadzaniu uchodźców, bo ludzie najzwyczajniej boją się fali imigrantów. Unia póki co narzuca ich przyjmowanie, ale jeśli większość europejskich krajów będzie przeciw, to Unia nie będzie miała nic do powiedzenia.

Ja
Pewnie będę się opierdalał .

To tyle.

  • Post a comment

    Threaded commenting powered by interconnect/it code.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and