Murzyński 2014-ty
3

Skoro wszyscy robią posumowania mijającego roku to i ja coś walnę – tak jak w zeszłym roku. Oto najciekawsze wpisy poruszone na mojej stronie w 2014 roku.

Ale zanim 2014, to dwa wpisy z 2013, które nie załapały się na podsumowanie 2013 – sławne już „jak podłączyć pendrive do telefonu” oraz poradnik uruchomienia emulatora Androida na komputerze.

VCMP

* W styczniu oficjalnie powróciło „Bez Szkiełka” – blok internetowy od weteranów VCMP dla weteranów VCMP. Pół roku później pojawiła się kolejna notka. Czy to oznacza, że w styczniu 2015 pojawi się kolejny wpis? Niektórzy na to liczą.

* W lutym odbył się publiczny test VCMP 0.4. Wtedy

Ostatnio odpaliłem z 2-3 razy przeglądarkę 0.4, co prawda było to zawsze późnym wieczorem, ale licznik osób na publicznym serwerze testowym zawsze wskazywał okrągłe zero. Dyskusja na specjalnie wydzielonym dziale na forum również zamarła.

Ludzie przestali się interesować 0.4. Hańba dla deweloperów.

I jakoś za dużo się w tej kwestii nie zmieniło. Hańby chyba nie czują. W końcu VR stwierdził w marcu, że ma wyjebane na programowanie multi do GTA, ale mimo to nie dopuści do swojego LU nikogo. Była też afera z Windowsem XP, nawet afera podsłuchowa się trafiła.

* Napisałem 10-stronnicowy artykuł o Polonezie z VCMP. Co prawda nie posunęliśmy się z naszym śledztwem, ale posklejaliśmy sporo porozrzucanych faktów w jedną całość. Wciąż jednak brakuje drobnych szczegółów, które uniemożliwiają postawienia odpowiedzi na pytanie „co z poldkiem?”.

* Inne moje dochodzenie – kto to kurwa jest maxorator?

GTA

* Wiele było plotek o tym, że Rockstar nie wyda GTA 5 na komputery. Ale w czerwcu napisałem artykuł, dlaczego wyda i tak się też stało … Może nie w 100%, bo na komputery GTA jeszcze nie wyszło, ale poczekajmy do końca stycznia .

* A tutaj wykaz moich modyfikacji do VC udostępnionych w minionym już roku.

Rzycie rzycia

* Fajny artykuł – jak wyeksportować archiwum rozmów z komunikatora AQQ, który od roku jest płatny i wiele osób przerzuciło się na inne komunikatory (albo FB.com), jednak nie chcieli tracić historii rozmów. AQQ bazował na protokorze Jabber, który w Polsce się nie sprawdził.

* Był też fajny plan na stronę internetową „zrobię kafeterię lepszom”. Mi się pomysł wciąż podoba.

Polska 30 lat za Polską – to, że w naszym kraju nie dzieje się najlepiej wiemy wszyscy i wiedziano o tym 30 lat temu.

* Z serii „NC uczy” – czy większa liczba losów na loterii = większe szanse wygranej?; ile wygrać, by nie pracować?; z dala od tanich powerbanków; co to obszar działania urządzenia;

* Doświadczenia własne – targi pracy; nie bądź agentem ubezpieczeniowym; jazda Polskim Busem.

Predykcje na rok 2015 – pisane całkowicie z dupy, ale z jakiś powodów

VCMP
Należy spodziewać się jakiegoś ważnego ogłoszenia w przeciągu najbliższych miesięcy (do kwietnia?). Na pewno będzie ono związane z VCMP 0.4 – kolejny beta test, którego nie będzie się dało skończyć albo oficjalnie wydanie 0.4. Nie wiadomo czy decyzja ta będzie mieć konsekwencje dla obecnej wersji 0.3z R2 – teoretycznie powinna zostać wyłączona lista serwerów, ale wydaje mi się, że deweloperzy zdają sobie sprawę, że może to wywołać odwrót graczy od VCMP.

GTA
Chociaż deweloperzy VCMP mogą się starać, to nie dadzą rady zatrzymać premiery GTA 5 na komputery, o której pisałem już wyżej. Wówczas kto będzie mieć dobry komputer szybko przeskoczy na najnowszą część GTA, bo ta (przynajmniej na początku rozgrywki) jest świetna, twierdzą gracze. Wypuszczenie nowego GTA ożywi scenę modderską. NTAuthority, który stworzył „prawdziwy” multiplayer do GTA 4 oświadczył, że będzie także specjalna wersja pod „piątkę” i w zależności od podobieństw mechanizmów obu gier, jego modyfikacja może wyjść naprawdę szybko i każdy, bez względu na sposób zdobycia kopii GTA ( ) będzie mógł z innymi graczami pobiegać po Los Santos.

Mój blok, basz, irc
Będziemy tkwić w stagnacji – na stronie maksymalnie kilka notek, chociaż już wyszedłem z wprawy pisania (czy to aż tak widać?). Basz będzie sobie milczeć, bo nie ma źródła cytatów. Niestety, ale czasy gdy byliśmy piękni i młodzi, a przy komputerze zakurwialiśmy w VCMP się skończyły – teraz z „pięknych i młodych” zostało samo „i”, na wadze kilka cyferek więcej, a czas wolny zajebany – praca, studia, relacje miłosne, spotkania ze znajomymi. Skutkuje to mniejszą lub zerową aktywnością w sferach, gdzie kiedyś było nas pełno. Po części liczyłem, że w okresie świątecznym będę mieć okazję porozmawiać z osobami poznanymi przez VCMP, ale wyszło słabo.

Ech, wspomnienia . Tego się człowiekowi nie da zabrać.

Comments
 • emil 2 stycznia 2015 at 19:51

  Zjebałeś coś z komentarzami, spójrz na „Dyskusje”.

 • admin 3 stycznia 2015 at 02:00

  To je pingback, tego nie pomalujesz. Pingback ma wykrywać, kiedy ktoś umieszcza odnośnik do mojej strony, a że tym kimś jestem ja… To już niedopatrzenie skryptu.

  Przynajmniej sekcja po prawej została „przeczyszczona” w pewnym sensie…

 • […] temu o tym czasie napisałem wpis, w którym opisałem, jak może wyglądać rok 2015. Pora zatem to sprawdzić […]

 • Post a comment

  Threaded commenting powered by interconnect/it code.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and