Koniec roku 2016
0

Mam nadzieję, że nie jestem jedyną osobą, której zbiera się po świętach na sentyment? Ot za kilka dni Sylwester i huczne przywitanie nowego roku, noworoczne życzenia, postanowienia (jak napisałem wczoraj na czacie, z jednego badania naukowego wyszło, że 88% osób nie zrealizuje takiego postanowienia… Ale próbować można). Jednak należy też spojrzeć na mijający rok, wydarzenia, które zapamiętamy na długo i te, które chcielibyśmy najszybciej zapomnieć.

Dokładnie rok temu z identycznych przesłanek napisałem notkę podsumowującą rok 2015. Pokusiłem się wtedy o kilka „wróżb”. Zachęcam do przypomnienia ich sobie. Ile się sprawdziło? Dużo. Czy to oznacza, że jestem wróżbitą (albo lepiej, potrafię przepowiadać)? Wcale nie. Wystarczy analiza obecnej sytuacji, przyrównanie do podobnych zdarzeń z historii oraz rozeznanie w środowisku .

VCMP było kilka aktualizacji, od pół roku cisza. Jak powiedziałem.
LU była jednak aktualizacja, jak powiedziałem. Stan projektu nie jest najlepszy, programiści mają graczy w głębokim poważaniu, a gracze się w ten sam sposób odwzajemniają. Jestem ciekaw, czy w 2017 roku projekt zostanie oficjalnie zamknięty?
GTA tryb MP do V rozwijany, brak zapowiedzi VI, czyli po mojej myśli, ale nie byłbym zdziwiony, gdyby w przyszłym roku podano nam pierwsze informacje odnośnie GTA VIce . Wciąż czekamy na zapowiedź VCS na komórki i byłbym mocno zdziwiony, gdyby jej nie było.
Polska doczekała się odważnych zmian po objęciach rządu PiS, KOD z dużym początkowym potencjałem teraz wpadł w własną pułapkę i nie jest traktowany poważny. Do czego się pomyliłem – Petru nie jest już uznawany za zbawiciela Polski. Jednak coraz częściej w mediach przewija się nazwisko Tuska… Będzie powrót syna marnotrawnego?
Świat kryzys imigracyjny nadal trwa, a obrywają politycy popierający politykę otwartych granic. Choćby taka Merkel, która rządziła w Niemczech tyle lat i która pewnie jeszcze by na tym fotelu pozostała, tak naprawdę pożegnała się już z reelekcją za sprawą przyjmowania uchodźców. Nie do końca odgadłem kwestię wyborów prawicy nad lewicą, ale w zamian mieliśmy ustąpienie Camerona.

W tym roku nie postaram się o żadne dodatkowe „proroctwa”.  Z tematów VCMP i LU troszkę (a nawet bardzo) wypadłem, więc nie mam czego wywnioskować z sensem. Mogę programistom tych gier życzyć wytrwałości w swoich pracach.

To, że z tych dziedzin wypadłem było zresztą widać na łamach tej strony internetowej, bo artykułów o nich było jak na lekarstwo, ale jednak były o np. LU vs Windows XP, stan wiedzy lidera projektu, CukierD prawdę ci powie.

Przez ostatni rok poświęciłem za to na stronie sporo miejsca artykułom opisującym realia poszukiwania pracy przez osoby po studiach. Do wyboru: korpo, wylot za granicę albo praca niewymagająca wyższego wykształcenia. Perspektywy nieciekawe. Jeśli mogę was o coś prosić – unikajcie korpo jak diabeł święconej wody. Największe g… Nie, nazwijmy po imieniu. Największe gówno w jakie możecie się wpakować. Jak nie wierzycie, możecie poszukać korpo ogłoszenia o pracę albo iść na targi pracy (tylko się nie wydurniajcie), wypełnić idiotyczne testy, potem pogadać z HaErowcem by iść na rozmowę rekrutacyjną i sami się przekonać jak niefajnie tam jest. Sensowniejszym wyjściem byłyby konkursy stażowe, ale tam nic nie znajdziecie. Unikajcie też pośredniaków.

Jak więc szukać wymarzonej pracy? Najpierw zorientujcie się w temacie, pochodźcie na targi pracy, przeczytajcie gazety i strony internetowe z ogłoszeniami o prace (z uwzględnieniem waszego wykształcenia!), by wiedzieć, jakie zawody się ceni (lub w przypadku korpo – wykorzystuje). Następnie stwórzcie sobie fajne CV (gotowy szablon z internetu poddany obróbce, by był profesjonalny, a jednocześnie nie jak każdy), dodajcie ciekawe opisy i zdjęcie (zapewne przeczytacie wielu artykułów, że nie trzeba tego robić – ale jednak lepiej, gdy zdjęcie jest). Potem spędźcie kilka dni (tygodni) na wyszukiwaniu ogłoszeń o pracę i czekajcie na odpowiedź. Jeśli brak odpowiedzi, szukajcie dalej, biorąc pod uwagę poszerzenie zakresu geograficznego poszukiwań. W końcu ktoś się odezwie i zaprosi was na rozmowę rekrutacyjną. Musicie umieć rozmawiać, więc pierwsza rozmowa nie przebiegnie pewnie super w 100% po waszej myśli. Ale w końcu wszystko pójdzie jak z płatka i owoc żywota twojego (z)je ZUS.

Wracając do tematu retrospekcji, w tym roku było także kilka relacji jak np. z obchodów rocznicy pacyfikacji kopalni „Wujek” czy koncertu Kaliber 44 po latach. Były też recenzje książek czy gier i różne przemyślenia oraz wiele ciekawostek związanych z GTA.

W tym roku mój kanał YT miał 200 subskrybentów (jak ja tego słowa nienawidzę!), zrobiłem z tego względu nawet film, ale ostatnie wydarzenia zmusiły mnie do odwrotu.

Bez dwóch zdań, najważniejszą wiadomością mijającego roku było rozwiązanie zagadki Poloneza. Mieliśmy w myślach, że taki los mógł Poldka spotkać, ale nie chcieliśmy jego urzeczywistnienia. Na to jednak już nie mieliśmy wpływu…

Dziękuję wszystkim czytelnikom za wspólnie spędzony rok. Chociaż w 2017 roku znowu czeka nas sporo pracy (3/4 i tak nie zrobię ), to wspólnie damy radę :)  . Zapraszam z powrotem za kilka dni!

NC

  • Post a comment

    Threaded commenting powered by interconnect/it code.

Powered by WordPress | Designed by: Free WordPress Themes | Compare Free WordPress Themes, Compare Premium WordPress Themes and